Fraser Forster na dłużej w Southampton

0

Pierwszy bramkarz drużyny FC Southampton zdecydował się przedłużyć kontrakt z tym zespołem. Fraser Forster złożył podpis pod umową obowiązującą do 30 czerwca 2022 roku.

Włodarze FC Southampton dobili targu z Fraserem Forsterem – jednokrotny reprezentant Anglii jak dotychczas z drużyną popularnych “Świętych” był związany do końca czerwca 2021 roku. Negocjacje zakończyły się pomyślnie i 29-latek przedłużył umowę o kolejny sezon. Zadowolenia z takiego rozwoju wydarzeń nie ukrywał wiceprezes Southampton FC, Les Reed:

– Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że umocniliśmy naszą więź z Fraserem, który jest integralną częścią naszej drużyny od ostatnich trzech sezonów. Dzięki występom w Southampton stał się jednym z czołowych golkiperów w Premier League. On ma dopiero 29 lat i wierzymy w to, że najlepsze chwile w klubie oraz reprezentacji ma jeszcze przed sobą.

Forster zawodnikiem FC Southampton stał się dziewiątego sierpnia 2014 roku, kiedy to za kwotę 12,5 milionów euro przeniósł się do tego klubu z Celtiku Glasgow. Reprezentant Anglii wtedy wygrał walkę o miejsce w bramce z Arturem Borucem. Wcześniej bramkarz mierzący 201 centymetrów wzrostu występował w angielskich zespołach. W jego karierze przewinęły się takie drużyny jak: Newcastle United, Norwich, Stockport czy Bristol Rovers.

Wprawdzie drużyna Forstera, Southampton, w poprzednim sezonie grała poniżej oczekiwań (ósme miejsce w Premier League), to jednak 29-latek może być zadowolony ze swojej dyspozycji. Bramkarz wystąpił w 48 meczach, w których aż 19-krotnie zachował czyste konto.

Poprzedni artykułCristian Pasquato piątym wzmocnieniem Legii Warszawa
Następny artykułThiago Cionek przeniesie się do ligi tureckiej?