Franck Ribery nie zagra do końca roku

0

Franck Ribery doznał poważnej kontuzji podczas niedzielnego meczu Bayernu Monachium z Herthą Berlin. Na szczęście nie potwierdziły się najgorsze doniesienia i reprezentant Francji będzie musiał pauzować przez kilka miesięcy.

Początkowo spekulowano, że Franck Ribery zerwał więzadła krzyżowe przednie, co oznaczałoby konieczność przejścia operacji i wielomiesięczną przerwę. W przypadku 34-letniego zawodnika mógłby być to koniec piłkarskiej kariery. Tymczasem skrzydłowy jest już po wszystkich badaniach, które wykazały uraz więzadła pobocznego strzałkowego. W przypadku tej kontuzji mówi się o rehabilitacji trwającej od trzech do czterech miesięcy, tak więc trudno oczekiwać, aby Ribery wrócił do treningów z zespołem w tym roku.

W poniedziałek włodarze Bayernu Monachium wydali oficjalne oświadczenie na temat kontuzji ich zawodnika:

– „W najbliższych tygodniach Bayern będzie musiał radzić sobie bez Ribéry'ego. Kolano będzie leczone zachowawczo i w pierwszych tygodniach zawodnik będzie chodził w szynie. Francuz już rozpoczął proces rehabilitacji. Kolejne kroki będą uzależnione od szybkości procesu gojenia”

Na temat problemów zdrowotnych Ribery'ego wypowiedział się także prezes Bayernu, Karl-Heinz Rummenigge:

– Jest nam niezwykle przykro, że Franck doznał kontuzji. Wszyscy życzymy mu udanej rehabilitacji i szybkiego powrotu do pełni sił.

Ribery w tym sezonie zagrał łącznie w dziewięciu meczach (wszystkie rozgrywki), w których raz wpisał się na listę strzelców i zanotował jedną asystę – nie był to wymarzony początek kampanii w jego wykonaniu.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LV Bet - nawet 1.000 złotych bonusu

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN
Poprzedni artykułTimo Werner zmaga się z tajemniczymi dolegliwościami
Następny artykułRickie Lambert zakończył piłkarską karierę