Franciszek Smuda pewny swego. “Wrócę jeszcze na szczyt”

0

Dla wielu fakt, że Franciszek Smuda zdecydował się na pracę w Widzewie Łódź oznaczał, iż słynny trener powoli wybiera się na zasłużoną emeryturę. Tymczasem nic bardziej mylnego. 69-latek wciąż marzy o prowadzeniu drużyny w LOTTO Ekstraklasie i liczy na to właśnie z klubem z Łodzi.

Tajemnicą nie jest, że Widzew Łódź ma długo falowe plany. Klub, który kilka lat temu należał do czołówki w Polsce wpadł w finansowe tarapaty, co kosztowało upadek, a następnie budowę od nowa. Teraz drużyna występuje w III lidze, a trenujący ją Franciszek Smuda ma jeden cel – wpierw awans do II ligi, a za kilka sezonów do LOTTO Ekstraklasy.

69-latek w rozmowie z PAP przyznał, że praca w III lidze wcale nie należy do najłatwiejszych:

– To są naprawdę bardzo trudne rozgrywki. Awansuje tylko jeden zespół, a wszyscy grają z nami, jakby napili się krwi. Łapią ich skurcze, tracą przytomność, bronią bramki w jedenastu. Trenerzy też chcą przechytrzyć starego Smudę. To naprawdę trudny kawałek chleba.

Smuda nie zgadza się ze stwierdzeniem, że praca w klubie z tego stopnia rozgrywkowego jest swego rodzaju przygotowaniem się do emerytury:

– Każdy może sobie myśleć, co chce. Najczęściej pytają mnie, czy znalazłem sobie miejsce na trenerską emeryturę. Ale ja uważam, że emerytura jest wtedy, kiedy człowiek nie może się już ruszać. Dopóki nogi niosą, a głowa pracuje normalnie, można jeszcze w życiu wiele osiągnąć. Zdrowie wciąż mi dopisuje, więc przyjąłem ofertę Widzewa. Ale tylko ze względu na ten klubzdecydowałem się na pracę w 3. lidze, do innej drużyny na tym poziomie bym nie poszedł. Dobro Widzewa leży mi na sercu, bo zostawiałem go w ekstraklasie i chciałby, żeby wrócił tam jak najszybciej. Chcę w tym pomóc.

Nie tylko włodarze Widzewa Łódź, a także Smuda ma poważne plany, jeśli chodzi o pracę w tym klubie. Doświadczony trener wprost deklaruje, kiedy wraz z łódzką drużyną chce grać na najwyższym szczeblu rozgrywkowym:

– Przekręcę go na “500” dla własnej przyjemności i satysfakcji. Wrócę jeszcze na szczyt, mam nadzieję, że z Widzewem i stanie się to szybko. Według moich obliczeń będziemy tam już za dwa i pół roku.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
PRZEZPAP
Poprzedni artykułRobin van Persie zagra w MLS?
Następny artykułBenzema odejdzie z Realu?