Fran Velez i Kamil Wojtkowski kolejnymi wzmocnieniami “Białej Gwiazdy”!

0
Fran Velez i Kamil Wojtkowski

Wisła Kraków sprowadziła kolejnego hiszpańskiego piłkarza. Tym razem na stadion przy Reymonta trafił Francisco Manuel Velez Jimenez, znany jako Fran Velez. Drugim potwierdzonym transferem jest zakontraktowanie Kamila Wojtkowskiego.

Fran Velez to 26-letni wszechstronny hiszpański obrońca. Przez większość swojej kariery związany był z Almierią, z którą grał także na poziomie Primiera Division. Przez ostatnie dwa sezony piłkarz był podstawowym wyborem trenera i rozegrał 54 spotkania na zapleczu hiszpańskiej ekstraklasy.

W sezonie 2010/11 Velez grał w prowadzonym przez Kiko Ramireza CF Pobla de Mafumet. Teraz drogi obu Panów znów się spotkają, z czego radości nie ukrywał zakontraktowany piłkarz:

Otrzymałem telefon od trenera Kiko Ramireza. Zapytał, czy chcę wziąć udział w prowadzonym przez niego projekcie. Pomysł bardzo mi się spodobał, jestem podekscytowany możliwością gry tutaj. W Hiszpanii wraz z rodziną nie czułem się komfortowo, trener Ramirez przekonał mnie do zmiany otoczenia. Mogę grać na wielu pozycjach, jestem do dyspozycji menedżera.

Chcieli go wszyscy, ma go Wisła

Kamil Wojtkowski to 19-letni skrzydłowy, który ostatnio był piłkarzem RB Lipsk. W Ekstraklasie zadebiutował jako szesnastolatek w barwach Pogoni Szczecin, potem swoich sił próbował za granicami naszego kraju. Teraz wraca do Polski, konkretnie do Wisły Kraków, z którą podpisał trzyletni kontrakt. Dyrektor sportowy “Białej Gwiazdy”, Manuel Junco, twierdzi, że młodym piłkarzem interesowały się wszystkie kluby z Ekstraklasy i cieszy się, że to właśnie do jego klubu trafi Wojtkowski.

– Mój transfer na Zachód nie był spowodowany tym, że liczyłem, iż podbiję Bundesligę na wejściu. Chciałem jak najwięcej się nauczyć, wrócić stamtąd jako lepszy piłkarz. Decyzja o przyjściu do Wisły nie była trudna. Kierowałem się instynktem, on podpowiadał mi, że to dobry kierunek – powiedział tuż po podpisaniu kontraktu młody skrzydłowy.

Kolejną informacją z obozu Wisły Kraków jest wypożyczenie Krzysztofa Drzazgi. 21-letni napastnik przyszły sezon spędzi w Chojniczance Chojnice.

Poprzedni artykułSTS głównym sponsorem Jagiellonii Białystok
Następny artykułJagiellonia znalazła następcę Wasiljewa! Duże wyzwanie przed Martinem Pospisilem