Fosu-Mensah zostanie wypożyczony do Crystal Palace

0

Timothy Fosu-Mensah w nadchodzącym sezonie będzie reprezentować barwy Crystal Palace. Młody Holender zostanie wypożyczony z zespołu “Czerwonych Diabłów”.

19-letni Holender w seniorskim zespole Manchesteru United zanotował 21 występów. Zadebiutował w prestiżowym spotkaniu Premier League z Arsenalem. W ciągu dwóch sezonów Fosu-Mensah był jedynie rezerwowym i Jose Mourinho zdecydował, że piłkarzowi dobrze zrobi wypożyczenie.

Żołnierz uniwersalny

Zainteresowany usługami Holendra od jakiegoś czasu był nowy menedżer Crystal Palace, Frank de Boer, który współpracował z nim jeszcze w Ajaxie Amsterdam. Trener “Orłów” w nadchodzących rozgrywkach zamierza stawiać na młodych, perspektywicznych graczy, co udowadnia między innymi sprowadzeniem Rubena Loftus-Cheeka i Jairo Riedewalda. Teraz na Selhurst Park ma trafić kolejny młodzian. Ogromną zaletą Fosu-Mensaha jest jego uniwersalność, bowiem może on grać zarówno jako defensywny pomocnik, jak i na kilku pozycjach w linii obrony.

Przypomnijmy, że szczególnie ciasno w drugiej linii “Czerwonych Diabłów” zrobiło się po sprowadzenie na Old Trafford Nemanji Maticia. Zakup Serba spowodowałby zapewne, że Fosu-Mensah mógłby liczyć na jeszcze mniej minut spędzonych na murawie. Właśnie dlatego zarówno klub, jak i sam zawodnik zdecydowali się na roczne wypożyczenie do innego klubu z Premier League. Holender znajduje się już w Londynie i w najbliższym czasie powinien przejść testy medyczne, a także podpisać kontrakt z nowym zespołem.

Poprzedni artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 205
Następny artykułRachid Ghezzal zostanie piłkarzem AS Monaco