Fiodor Cernych przeniósł się do Dynama Moskwa

0
Fiodor Cernych

Końca dobiegła saga transferowa z udziałem Fiodora Cernycha. Reprezentant Litwy odszedł z Jagiellonii Białystok, a jego nowym pracodawcą zostało Dynamo Moskwa.

Już od dłuższego czasu głośno było o zainteresowaniu Dynamo Moskwa Fiodorem Cernychem. Reprezentant Litwy miał spory wybór, bowiem według medialnych doniesień jego usługami były także zainteresowane między innymi: Legia Warszawa i Ural Jekaterynburg.

Litwin od początku był zdecydowany na przenosiny do klubu z miasta, w którym się urodził, czyli Dynamo. Problemem jednak była suma odstępnego – Jagiellonia Białystok oczekiwała 400 tysięcy euro, a stołeczny zespół oferował o 100 tysięcy mniej.

Ostatecznie oba kluby doszły do porozumienia, a Cernych w piątek został przedstawiony jako nowy zawodnik Dynama Moskwa. Popularni “Dinamowcy” zapłacili za niego 300 tysięcy euro plus bonusy zależne od jego występów.

Zadowolenia z takiego obrotu spraw nie ukrywa dyrektor generalny Dynama, Jewgienij Murawiew. Według niego Cernych będzie receptą na kilka problemów zespołu:

– Transfer Fiodora Cernycha pozwoli nam rozwiązać kilka problemów na raz. Fiodor jest uniwersalnym piłkarzem, który wzmocni rywalizację w zespole. Cieszę się, że udało nam się go sprowadzić, tym bardziej że nie tylko my o nie zabiegaliśmy.

Cernych na boiskach LOTTO Ekstraklasy występował od sezonu 2014/2015 – wpierw bronił barw Górnika Łęczna, a następnie przeniósł się do Jagiellonii Białystok. 26-latek za dobre występy został doceniony w swojej ojczyźnie, gdzie w dwóch ostatnich latach wygrał plebiscyt na piłkarza roku.

Jagiellonia Białystok w rundzie wiosennej będzie musiała sobie radzić bez Cernycha, który stanowił o sile tego zespołu. “Duma Podlasia” pierwszy mecz w 2018 roku rozegra 12 lutego. U bukmachera Fortuna kurs na ich wygraną z Piastem Gliwice wynosi @ 2.22.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułBiałkowski zostaje w Ipswich Town
Następny artykułRobert Lewandowski w najlepszej druzynie Bayernu w historii