Federico Bernardeschi zawodnikiem “Starej Damy”

0

Federico Bernardeschi zrobił kolejny krok naprzód w karierze. Piłkarz, który ostatnio bronił barw Fiorentiny, przeniósł się do Turynu, gdzie będzie grał w Juventusie.

23-letni zawodnik praktycznie od początku przygody z futbolem był związany z AC Fiorentina. Federico Bernardeschi do pierwszej drużyny “Fioletowych” dołączył w 2013 roku. Reprezentant Włoch przez następne cztery lata z powodzeniem radził sobie na włoskich boiskach. W tym czasie jeden sezon spędził na wypożyczeniu w FC Crotone.

Bernardeschi w barwach Fiorentiny zdołał rozegrać 93 spotkania. Szczególnie udana była dla niego poprzednia kampania, w której we wszystkich rozgrywkach zaliczył 42 spotkania. Jego bilans to 14 goli oraz pięć asyst.

Prawy skrzydłowy poinformował działaczy AC Fiorentina, że zamierza zmienić otoczenie. Najkonkretniejszy był Juventus Turyn. Wprawdzie klub z Florencji za swojego utalentowanego zawodnika oczekiwał 50 milionów euro, to ostatecznie “Stara Dama” kupiła młodziana za 40 milionów euro. Dodatkowo Fiorentina otrzyma 10 proc. z następnej transakcji z udziałem tego piłkarza, lecz kwota nie może przekroczyć 5 milionów euro.

Melodia przyszłości

Bernardeschi z Juventusem związał się kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2022 roku. Włoch na jego mocy będzie zarabiać około cztery miliony euro rocznie, co jest dla niego ogromną podwyżką, bowiem w Fiorentinie mógł liczyć na 700 tysięcy euro.

23-latek był pod wrażeniem przyjęcia, jakie sprawili mu turyńscy kibice:

– Chciałbym wszystkim podziękować. Wiele ludzi przybyło, aby mnie przywitać w Turynie. To naprawdę niebywałe uczucie. Teraz jestem do dyspozycji trenera oraz całego zespołu.

Poprzedni artykułLOTTO Ekstraklasa – derby Dolnego Śląska dla Zagłębia!
Następny artykułPeter Gulacsi na liście życzeń Rafy Beniteza