Fala wzmocnień Śląska Wrocław – sześć nowych transferów!

0

Śląsk Wrocław w ostatnich latach zawodził, ale wszystko wskazuje, iż celem tego klubu jest powrót do czołówki LOTTO Ekstraklasy. Potwierdzają to ostatnie transfery, które bez wątpienia są ogromnymi wzmocnieniami. Wśród nowych zawodników są między innymi Arkadiusz Piech i Jakub Kosecki.

Chociaż transfer byłego reprezentanta Polski został ogłoszony jako ostatni, to wywołał on największe zainteresowanie. Arkadiusz Piech, bo o nim oczywiście mowa, po dwóch latach wraca do rodzimej ligi. 32-letni zawodnik na głębokie wody wypłynął za sprawą dobrych występów w Ruchu Chorzów, z którego trafił do Sivassporu. Wprawdzie w lidze tureckiej wielkiej kariery nie zrobił, odbudował się za to w Polsce, grając w barwach Zagłębia Lubin. Następnie Piech przeszedł do Legii Warszawa. Napastnik od 2016 roku grał poza granicami naszego kraju. Wpierw reprezentował AEL Limassol, a później Apollon Limassol. Wychowanek Polonii Świdnica ze Śląskiem Wrocław podpisał dwuletni kontrakt.

Głośnym transferem bez wątpienia jest również pozyskanie przez Śląsk Wrocław Jakuba Koseckiego. 26-latek zakończył przygodę z niemieckim SV Sandhausen i zdecydował się złożyć podpis na trzyletniej umowie.

To nie koniec wzmocnień klubu ze stolicy Dolnego Śląska. Do Wrocławia trafiło również czterech innych zawodników. Występujący ostatnio w Zagłębiu Lubin Djordje Cotra z nowym zespołem podpisał dwuletni kontrakt. Jego śladem poszli: Jakub Słowik (wcześniej Pogoń Szczecin), Oktawian Skrzecz (młodzieżowy zawodnik Schalke) oraz Michał Chrapek (wcześniej Lechia Gdańsk), którzy zawodnikami Śląska Wrocław będą do czerwca 2019 roku.

Poprzedni artykułVanja Marković rozwiązał kontrakt z Koroną Kielce
Następny artykułRekord transferowy Bruk-Bet Termaliki! Bartosz Śpiączka nowym graczem “Słoni”