Fabio Capello znalazł pracę w Chinach

0

Fabio Capello wraca na ławkę trenerską! Włoski szkoleniowiec po dwóch latach przerwy ponownie poprowadzi zespół. Jego nowymi podopiecznymi będą zawodnicy chińskiego Jiangsu Suning FC.

Chiny w ostatnim czasie stały się popularnym kierunkiem dla piłkarzy, którzy niekoniecznie celują w grę na najwyższym poziomie, a planują dorobić się fortuny. Duże pieniądze, które można zdobyć w Azji, kuszą także najlepszych trenerów ze Starego Kontynentu. Jednym z tych, którzy zdecydowali się na przeprowadzkę do Chin, jest niezwykle doświadczony Fabio Capello.

Najświeższym celem działaczy klubu Jiangsu Suning FC było zatrudnienie europejskiego trenera. Na pierwszym miejscu ich listy znajdował się Paolo Sousa. Negocjację z byłym trenerem Fiorentiny zakończyły się jednak fiaskiem i Chińczycy musieli poszukać nowego szkoleniowca.

Capello jako trener reprezentacji Rosji
Capello jako trener reprezentacji Rosji

Wybór padł na Fabio Capello. Nie bez znaczenia była jego znajomość z Walterem Sabatinim, który jest dyrektorem technicznym Interu Mediolan oraz właśnie Jiangsu Suning FC.

Capello podczas pracy w klubie mającym siedzibę w mieście Nankin będzie mógł skorzystać z pomocy swoich byłych utytułowanych piłkarzy. W jego sztabie szkoleniowym znajdą się takie osoby, jak Gianluca Zambrotta i Christian Brocchi.

Powrót po dwóch latach

70-letni trener po raz ostatni na ławce trenerskiej zasiadał w 2015 roku, kiedy to pełnił funkcję selekcjonera reprezentacji Rosji. Capello w przeszłości był opiekunem takich zespołów, jak Real Madryt, AC Milan, AS Roma czy Juventus Turyn.

Nowy zespół Capello w aktualnym sezonie chińskiej Super Ligi jak dotychczas nie radzi sobie zbyt dobrze. Jiangsu Suning FC po 12. kolejkach zajmuje 15. miejsce, które oznacza spadek z ligi.

Poprzedni artykułNiezawodny Lewandowski, Polacy jedną nogą na mundialu
Następny artykułAnglicy mistrzami świata U20, Freddie Woodman bohaterem