Ernesto Valverde nowym trenerem FC Barcelony

0
ernesto-valverde
Jak podał dziś hiszpański dziennik Mudo Deportivo zarząd Barcelony wybrał następcę Luisa Enrique. Będzie nim obecny szkoleniowiec Athletic – Ernesto Valverde, który podpisze z Dumą Katalonii dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Inny dziennik – kataloński Sport podał również, że Hiszpan szuka już w Barcelonie mieszkania i przedszkola dla swoich dzieci.

Odejście szkoleniowca potwierdza również jego obecny klub – Athletic. Oficjalnie ogłoszono, że Valverde nie będzie opiekunem ekipy z Kraju Basków w kolejnych rozgrywkach.

Wszystko wskazuje, że decyzja o zatrudnieniu nowego Mistera zostanie zaakceptowana na zebraniu zarządu klubu w poniedziałek 29 maja, dwa dni po finale Pucharu Króla, w którym Barca zmierzy się z Deportivo Alaves. Kilka dni później ma się odbyć oficjalna prezentacja nowego opiekuna zespołu.

Ernesto Valverde ma 53 lata i urodził się w miejscowości Viandar de la Vera. Występował w FC Barcelonie jako piłkarz w latach 1988-1990. Od 2013 roku jako szkoleniowiec Athletic zdobył Superpuchar Hiszpanii (2015) i dotarł do finału Pucharu Króla (2015). W obu przypadkach mierzył się z FC Barceloną. Oprócz tego w 2007 roku doprowadził Espanyol do finału Pucharu UEFA , gdzie przegrał po rzutach karnych z Sevillą a z Olympiakosem Pireus sięgnął w 2009 roku po Mistrzostwo i Puchar Grecji.

Barcelonę po raz pierwszy poprowadzi w meczu towarzyskim z Juventusem 22 lipca w New Jersey.

 

Poprzedni artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi vol. 176
Następny artykułKlopp dostał ponad 100 mln funtów na transfery