Eric Maxim Choupo-Moting podpisał kontrakt ze Stoke City

0

Eric Maxim Choupo-Moting po wielu latach gry w lidze niemieckiej zmienił otoczenie. Piłkarz wyjechał z ojczyzny i zdecydował się spróbować sił w Premier League, a dokładniej w Stoke City.

Niemiecki piłkarz, który posiada kameruńskie korzenie, od kilku miesięcy sygnalizował, że nie zamierza przedłużyć wygasającego 30 czerwca 2017 roku kontraktu z Schalke 04, bowiem jego celem jest wyjazd na Wyspy Brytyjskie. Eric Maxim Choupo-Moting dotrzymał słowa – wpierw pożegnał się z klubem z Gelsenkirchen, a później znalazł nowego pracodawcę w Premier League.

Lewy napastnik przez miesiąc pozostawał bez klubu, ale w tym czasie spekulowano na temat jego dołączenia do Stoke City. W poniedziałek oficjalnie potwierdzono jego przenosiny do klubu ze środkowo-zachodniej części Anglii. Choupo-Moting do nowego zespołu dołączył jako wolny zawodnik i związał się z nim trzyletnią umową.

O tym, że reprezentant Niemiec był na celowniku tego klubu od dłuższego czasu, poinformował dyrektor sportowy Stoke, Tony Scholes:

– Eric znajdował się na naszym celowniku od wielu lat i po raz pierwszy próbowaliśmy go kupić już przed czterema sezonami. Próba sprowadzenia go w tym oknie wymagała dużego zaangażowania, bo było nim zainteresowane wiele klubów w Europie. Jesteśmy oczywiście bardzo zadowoleni, że podpisał z nami kontrakt. Eric jest podekscytowany możliwością występów w Premier League.

Choupo-Moting przez ostatnie trzy sezony występował w Schalke 04, do którego trafił z FSV Mainz. 28-latek w poprzedniej kampanii rozegrał 30 meczów, w których strzelił trzy gole i zanotował osiem asyst.
Poprzedni artykułAllan Saint-Maximin dużym wzmocnieniem Nicei
Następny artykułGórnik Zabrze stracił duży talent. Bartłomiej Gajda wyjechał do Szkocji