Emocjonalny wpis Mario Götze na Instagramie. Niemiec wraca na boisko

0
Mario Götze
Mario Götze z powodu zaburzeń metabolicznych przez prawie pół roku nie mógł trenować. Teraz za pośrednictwem Instagrama poinformował swoich fanów, że jego leczenie przynosi efekty i już wkrótce powinien wrócić na boisko.

W lutym reprezentant Niemiec i gwiazdor Borussii Dortmund musiał natychmiast przerwać treningi, ponieważ wykryto u niego ciężką chorobę, którą klub opisał lakonicznie jako “zaburzenia metaboliczne”. Mario Götze rozpoczął terapię, która najwyraźniej w końcu poradziła sobie z problemem piłkarza, ponieważ wszystko wskazuje na to, że wkrótce ponownie zobaczymy 25-letniego zawodnika na murawie.

– Z powodu zaburzeń metabolicznych ostatnio nie mogłem grać w piłkę. Przez ostatnie miesiące przechodziłem intensywne leczenie, które okazało się skuteczne. Wracam na właściwie tory. Jutro rozpocznę trzeci etap powrotu do zdrowia. Oznacza to, że przejdę testy wydajnościowe i rozpocznę treningi z drużyną. Nie ukrywam, że czuję podekscytowanie na myśl o powrocie na stadion i sesjach treningowych – napisał piłkarz.

Mario Götze wyraził również swoją radość faktem, że Borussia Dortmund sięgnęła po Puchar Niemiec oraz pogratulował kolegom z reprezentacji zwycięstwa w Pucharze Konfederacji, a niemieckiej młodzieży triumfu w turnieju Euro U21, który odbywał się w Polsce.

Hello everyone, due to a metabolic disorder, I was unable to play football lately. During the last few months I have gone through a successful treatment and I am back on track now. Tomorrow I will start with the 3rd stage of my recovery program. This means I will complete the performance test and begin training with the team soon. I am more than excited to be back in the stadium and on the training ground again. A few important things for you to know: First, I am very proud of my BVB teammates and I am so happy they took home the DFB Cup. The pictures of all of you, the fans, celebrating in the city reminded me of my first victories with the club. Second, I would like to congratulate my teammates of the German national team for winning the Confed Cup as well as the German U21 for their victory at the European Championships. I am extremely proud to be a member of the team and of the DFB. I would also like to wish my younger brother success on the U19 national team. I’ll keep my fingers crossed for you!! Last but not least, I would like to give a big thanks to all of my fans. You all have supported me so much during the last few months. Your messages and get-well wishes were motivating and greatly appreciated. Thank you Aki Watzke and Michael Zorc for your trust in me during this difficult time of recovery.It helped a lot. Thanks to my team, my doctors, and my fitness coach, and all the other people who stuck by me. For all of the patience, support, and positive energy, thank you to my family and my fiancée @annkathrin_vida I have much to be thankful for. See you on the pitch! Best wishes, Mario

A post shared by ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀MARIO GÖTZE (@gotzemario) on

– Dziękuję również wszystkim moim fanom. Bardzo mnie wspieraliście w trakcie ostatnich kilku miesięcy. Wasze wiadomości i życzenia były dla mnie motywacją. Dziękuje prezesom Borussii za zaufanie w trakcie trudnego okresu rehabilitacji. Bardzo mi to pomogło. Za cierpliwość, wsparcie i pozytywną energię dziękuję też rodzinie i narzeczonej – zakończył Niemiec.

Mario Götze po czterech sezonach spędzonych w pierwszej drużynie Borussii Dortmund przeniósł się do największego rywala klubu, Bayernu Monachium, w 2013 roku. Spędził tam trzy sezony, ale nie miał tak mocnej pozycji, postanowił więc w 2016 roku wrócić na Signal Iduna Park. Niestety, w sezonie 2016/17 zdążył zagrać zaledwie 11 razy w Bundeslidze, a potem pauzował kilka miesięcy z powodu choroby. Mamy nadzieję, że problemy te ma już definitywnie za sobą i wkrótce kibice znów będą mogli oglądać go w najwyższej formie.
Poprzedni artykułLech dopełnił formalności – Kolejorz w drugiej rundzie eliminacji LE!
Następny artykułJagiellonia dołącza do Lecha. Gruzini odprawieni z kwitkiem