Emerson Palmieri graczem Chelsea

0
emerson-palmieri-chelsea

Wtorek przyniósł w końcu dobre informacje dla kibiców Chelsea. Graczem The Blues został Emerson Palmieri. 23-letni obrońca przechodzi na Stamord Bridge na zasadzie transferu definitywnego.

Emerson Palmieri kosztował Chelsea 17 milionów funtów, co przy niektórych kwotach transferowych wydaje się być rozsądną ceną. Urodzony w Sao Paulo zawodnik podpisał umowę obowiązującą najbliższe cztery i pół roki i będzie nosił koszulkę z numerem 33. 23-latek przeszedł wszystkie szczeble juniorskie w Santosie. W 2104 roku przeprowadził się do Europy i został graczem Palermo. Po roku spędzonym na Sycylii zgłosiła się po niego Roma. W ekipie Giallorossich zadebiutował w wygranym wyjazdowym meczu ze swoją byłą drużyną. Rzymianie zwyciężyli w Palermo 4:2. W 2011 roku Emerson Palmieri reprezentował Brazylię w mistrzostwach Ameryki Południowej w kategorii U-17. Jego drużyna triumfowała w turnieju. Jednak później zdecydował się na zmianę reprezentacji, wybierając kadrę Italii. Jak na razie nie miał okazji zadebiutować w seniorskim zespole Squadra Azzurra. Starszy brat Palmieriego jest również piłkarzem. Obecnie gra na lewej obronie we Fluminense.

– Przyszedłem do Chelsea, ponieważ jest tu wspaniała drużyna, z wielką historią. Dziś spełniają się moje marzenia. Ligę angielską oglądałem odkąd skończyłem 15 lat. Jestem jej wielkim fanem. Cudownie jest zostać częścią tego wszystkiego – powiedział Emerson Palmieri tuż po parafowaniu umowy z Chelsea.

A dyrektor The Blues, Marina Granovskaia dodała:

— Z przyjemnością witamy Emersona w klubie. Jest on młodym i utalentowanym zawodnikiem, który wzmocni naszą drużynę. Ten transfer pomoże nam w skutecznej walkę na trzech frontach.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułJorge Sampaoli – Carlos Tevez? Nie zamykam drzwi przed nikim
Następny artykułSandro Ramirez wypożyczony do Sevilli