Ekstraklasowy zaciąg “Górali”. Dimitar Iliev zawodnikiem Podbeskidzia Bielsko-Biała

0

Podbeskidzie Bielsko-Biała dokonało pierwszych transferów podczas letniego okienka. Zespół spod Klimczoka zasilił występujący ostatnio w Wiśle Płock, Bułgar, Dimitar Iliev.

Klub z Bielska-Białej w sezonie 2015/2016 spadł z najwyższego szczebla rozgrywkowego w Polsce. Celem Podbeskidzia był natychmiastowy powrót do elity, ale w poprzedniej kampanii się to nie udało. Podopieczni Jana Kociana w Nice I Lidze zajęli ósme miejsce.

Podbeskidzie nie żegna się z marzeniami związanymi z grą w Ekstraklasie, co bez wątpienia pokazują pierwsze letnie wzmocnienia tego zespołu. Do drużyny popularnych “Górali” dołączył Dimitar Iliev. Zawodnik, który w ubiegłym sezonie w barwach Wisły Płock zanotował 29 meczów i zdobył trzy bramki, podpisał roczny kontrakt. W umowie zaznaczono, iż istnieje możliwość przedłużenia go na kolejny sezon.

– Jestem w Polsce już od trzech lat, więc miałem dużo czasu żeby nauczyć się języka i przyzwyczaić do życia w tym kraju. Przyszedłem tutaj pomóc drużynie w awansie – to jest zdecydowanie nasz cel, zresztą Podbeskidzie w wielu elementach już prezentuje poziom ekstraklasy jeśli chodzi o stadion, organizację, czy stabilność. Pozostaje tylko na boisku dorównać do tego poziomu, grać jak najlepiej, wygrywać i wywalczyć awans. Awansowałem już z Wisłą Płock i tutaj chcę zrobić to samo – powiedział 28-latek dla oficjalnej strony Podbeskidzia.

We wtorek ogłoszono także inny transfer, którego bohaterem jest Wojciech Fabisiak. Bramkarz zamienił Zagłębie Sosnowiec na Podbeskidzie Bielsko-Biała. 22-latek złożył podpis na dwuletniej umowie.

Poprzedni artykułME U-21 – Lepiej zadzwoń do Saula, Hiszpania gra dalej!
Następny artykułBruno Fernandes wraca do ojczyzny i będzie reprezentować Sporting Lizbona