Ekstraklasa TYPY do meczu Piast Gliwice – Zagłębie Lubin

0
Ekstraklasa Typy

W ten weekend rozgrywane są spotkania 3. kolejki Ekstraklasy, zatem czas na kolejny odcinek z serii Ekstraklasa TYPY. W poniższym wpisie znajdziecie zatem analizę, zapowiedź oraz propozycje typów do sobotniego spotkania Piasta Gliwice z Zagłębiem Lubin.

PIAST GLIWICE

Ekipa Waldemara Fornalika w sezon weszła wprost wyśmienicie. Po średnio udanym okresie przygotowawczym Piast pokonał na inaugurację rozgrywek beniaminka naszej Ekstraklasy, Zagłębie Sosnowiec. Gliwiczanie po pierwszej połowie przegrywali z Zagłębiakami 1:0, ale w drugiej części spotkania nie dość, że doprowadzili do wyrównania, to jeszcze strzelili zwycięską bramkę. Gole dla gliwiczan strzelali Aleksandar Sedlar i Tomasz Jodłowiec. Z dobrej strony pokazał się także Joel Valencia, który o dziwo był ustawiany bliżej środka pola niż skrzydła.

Druga kolejka, to drugi wyjazd podopiecznych Fornalika. Tym razem Piast Gliwice udał się nad morze, gdzie zmierzył się z Pogonią Szczecin. Tutaj próg trudności był o wiele większy, ale zawodnicy z Górnego Śląska dwoma szybkimi bramkami ustawili sobie ten mecz. Po 11. minutach gry było już 2:0 i wynik nie zmienił się do końcowego gwizdka sędziego. Bramki strzelili wychwalany wyżej Joel Valencia i Mateusz Mak. Gospodarze próbowali strzelić przynajmniej kontaktowego gola, ale dobra organizacja obrony, dyspozycja bramkarza i trochę szczęścia spowodowały, że Pogoń nie odnalazła drogi do siatki. Czy forma Piasta jest dla nas zaskoczeniem? Nie ukrywamy, że tak. Sprawiają wrażenie drużyny bardzo poukładanej i zbilansowanej. Mecz z Zagłębiem Lubin powinien potwierdzić ich dobrą dyspozycję.

LvBet bonus 20 zł

ZAGŁĘBIE LUBIN

Miedziowi to jedna z trzech ekip w Ekstraklasie, która może się pochwalić kompletem punktów po dwóch kolejkach – oprócz niej wszystkie oczka zgarnął Lech Poznań i wyżej opisywany sobotni rywal, Piast Gliwice. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego zaczęli sezon w najlepszy możliwy sposób. Zagłębie pojechało na stadion mistrza Polski i wygrało 3:1! Z dobrej strony pokazał się Patryk Tuszyński, który poprzedni sezon skończył z zaledwie pięcioma bramkami, a na start obecnych rozgrywek pokonał bramkarza rywali już dwukrotnie. Słowa uznania za ten mecz należą się także Filipowi Starzyńskiemu, który zdobył bramkę z rzutu karnego, ale także rozważnie dyrygował poczynaniami ekipy z Lubina.

Drugi mecz Zagłębia Lubin, to pojedynek z imiennikiem ze Sosnowca. Pierwsza połowa tego spotkania raczej nie napawała nas optymizmem. Miedziowi próbowali coś ugrać, ale goście ograniczali się do obrony i gry z kontry. W drugiej połowie na szczęście zobaczyliśmy bramki. Gospodarze próbowali otworzyć wynik już od samego wznowienia gry. Sytuacja Tuszyńskiego, słupek Pawłowskiego i patelnia Janoszki. Po dziesięciu minutach drugiej części gry powinno być już 3:0. Dopiero rzut karny za zagranie ręką Polczaka przyniósł gola dla ekipy Mariusza Lewandowskiego. Jedenastkę oczywiście wykorzystał nie kto inny jak Filip Starzyński. Sosnowiec jeszcze wyrównał za sprawą Wrzesińskiego, ale wprowadzony z ławki Meres wykorzystał genialne podanie Bohara i ustalił wynik spotkania. Choć wynik może o tym nie mówić, to Zagłębie od Zagłębia dzieliła klasa różnicy.

EKSTRAKLASA TYPY

Obie strzelą – TAK @1.82 – to będzie ciekawy mecz. Obie ekipy znakomicie weszły w sezon i obie na początku rozgrywek są mocnym kandydatem do miana rycerzy jesieni. Co najważniejsze obie drużyny grają ofensywną piłkę, więc sobotni wieczór może być naprawdę niezły. Szczególnie, że jedna i druga ekipa popełnia błędy w defensywie. Za proponowany wyżej typ LvBet płaci po kursie 1.82.

Over 2.5 bramki @2.13 – idziemy za ciosem. Zagłębie w jednym i drugim meczu pokryło linię 2.5 bramek. W drugim meczu Piasta zabrakło ledwie jednego gola. Jesteśmy zdania, że i w tym meczu żadna z drużyn nie będzie murowała dostępu do swojej bramki i na stadionie w Gliwicach zobaczymy przynajmniej kilka bramek. Za proponowany wyżej typ LvBet płaci po kursie 2.13.