Ekstraklasa TYPY do meczu Korona Kielce – Legia Warszawa

0

Druga kolejka krajowych rozgrywek zbliża się wielkimi krokami, dlatego czas na kolejny odcinek z serii Ekstraklasa TYPY. W poniższym wpisie standardowo znajdziecie analizy, zapowiedź oraz propozycje typów do sobotniego spotkania Korony Kielce z Legią Warszawa.

KORONA KIELCE

Podopieczni Gino Lettieriego w pierwszej kolejce Ekstraklasy grali na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Ciężko po wakacyjnej przerwie stwierdzić formę danej drużyny – zwłaszcza, gdy podczas okienka transferowego doszło do kilku zmian w zespole. Dlatego potrzeba czasu i rozegranych kilku spotkań, by móc jakkolwiek ocenić ich możliwości. Wracając jednak do pierwszego meczu w ich wykonaniu, to pierwsza połowa była raczej słaba – zarówno w wykonaniu Korony jak i Górnika. Obie ekipy co prawda stworzyły sobie po kilka sytuacji bramkowych, ale żadnej z nich nie zamienili na gola. Co ciekawe, w pierwszej części meczu lekką przewagę w posiadaniu piłki mieli właśnie goście z Kielc, aczkolwiek oddali tylko jeden celny strzał.

Druga połowa wyglądała znacznie lepiej w wykonaniu Kielczan. Stracili co prawda jako pierwsi gola, który notabene padł w 47. minucie, natomiast kilkanaście minut później udało im się wyrównać spotkanie. Pisząc jednak o tym, że się lepiej zaprezentowali, miałam na myśli to, że stwarzali sobie niemalże sytuację za sytuację, podczas gdy rywali praktycznie nie dopuszczali do swojego pola karnego. Zawsze w takich sytuacjach brakuje mi oczywiście większej ilości strzelonych goli, a przecież podopieczni Gino Lettieriego “mieli z czego rzeźbić”, bo tylko w drugiej części meczu stworzyli sobie aż piętnaście sytuacji! Dla porównania piłkarze Górnika Zabrze stworzyli ich sobie zaledwie trzy i oddali jeden celny strzał, który wystarczył aby wywalczyć remis.

LvBet bonus 20 zł

LEGIA WARSZAWA

Po przeciwnej stronie mamy warszawską Legią, która w pierwszej kolejce nie spisała się najlepiej. Grali bowiem przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin i pomimo przewagi w posiadaniu piłki ostatecznie musieli uznać wyższość rywali, bowiem przegrali. Co ciekawe już w 15. minucie stracili pierwszą bramkę, a dosłownie sześć minut później arbiter podyktował rywalom rzut karny, który zamieniony został na drugą bramkę. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy Warszawiacy strzelili bramkę kontaktową, której bohaterem był Adam Hlousek. To by było jednak tyle w wykonaniu stołecznych, bowiem nie zdołali strzelić kolejnych goli. Pomimo tego, że nie dopuszczali rywali pod własne pole karne, to w 87. minucie pozwolili na oddanie jedynego strzału, przez co stracili kolejną bramkę i przegrali spotkanie 1:3.

Prawda jest taka, że drużyna Deana Klafurića skupiła się prawdopodobnie na rozgrywkach w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów, gdzie w miniony wtorek grali przy Łazienkowskiej ze słowackim Spartakiem Trnava. Niestety w przypadku tego spotkania możemy mówić o kompletnej kompromitacji polskiej piłki klubowej. Pozwolę sobie wkleić ciekawostkę z Twittera.

Legia już od 16. minuty przegrywała 0:1 po trafieniu Erika Grendela, który w zeszłym sezonie reprezentował barwy Górnika Zabrze, rozegrał raptem 142 minuty, a ostatniego gola strzelił w meczu trzecioligowych rezerw. Mistrzowie Polski w drugiej połowie stworzyli sobie kilka sytuacji, ale na nic to się zdało. Jakby tego było mało, w 93. minucie bramkę na 0:2 strzelił Jan Vlasko. Aktualna sytuacja Legii jest nie do pozazdroszczenia, a w klubie porażkę tłumaczą problemami żołądkowymi piłkarzy.

EKSTRAKLASA TYPY

BTS @1,67 – Korona Kielce w starciu z Górnikiem Zabrze wyglądała bardzo dobrze w ofensywie i stworzyła sobie wiele sytuacji. Z drugiej strony mamy Legię, która grając w nowym systemie wyraźnie się gubi i popełnia wiele błędów. W związku z tym spodziewam się bramek ze strony obu ekip. Za taki scenariusz LvBet oferuje 1,67 i to moja pierwsza dzisiejsza propozycja.

Zwycięstwo Korony Kielce @2,60 – Mam nadzieję, że fani stołecznego klubu się na mnie nie obrażą, ale w tym meczu stawiam na zwycięstwo gospodarzy. Bez dwóch zdań Legia jest lepszym zespołem. Jednakże postawa Mistrzów Polski w ostatnich spotkaniach, a także perspektywa rewanżu w kwalifikacjach Ligi Mistrzów działa na ich niekorzyść. Spodziewam się pełnej mobilizacji na mecz ze Spartakiem Trnava, dlatego korzystam z okazji i typuję na zwycięstwo gospodarzy, za co LvBet płaci aż 2,60!