Ekstraklasa TYPY do meczu Wisła Płock – Korona Kielce

0
Ekstraklasa typy

Przed nami 3. kolejka Ekstraklasy, zatem czas na kolejny odcinek z serii Ekstraklasa TYPY. W poniższym wpisie standardowo znajdziecie analizy, zapowiedź oraz propozycje typów do piątkowego spotkania Wisły Płock z Koroną Kielce.

WISŁA PŁOCK

Zaczniemy standardowo od ekipy gospodarzy, która po dwóch pierwszych kolejkach, raczej nie ma powodu do dumy i zachwytu. Wręcz przeciwnie, bo przecież najpierw polegli na własnym boisku z poznańskim Kolejorzem, a następnie musieli się zadowolić jedynie podziałem punktów w wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze, do czego wrócę za chwilę. Nowy trener Nafciarzy – Dariusz Dźwigała rozpoczął przygodę z nową drużyną słabo. Nie będę go jednak osądzać po dwóch meczach, bo od dawien dawna się mówi, że nie ważne jak kto zaczyna, ważne jak kończy. Trzeba też otwarcie przyznać, że rywale nie należeli do najsłabszych. Na ocenę jego pracy z Wisłą Płock przyjdzie pora, a tymczasem dajmy mu czas na poukładanie gry drużyny i cierpliwie poczekajmy na efekty jego pracy.

Nafciarze w poprzednią niedzielę grali na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. O ile w pierwszej połowie nie wydarzyło się nic szczególnego, o tyle w drugiej części spotkania i owszem. Zaczęło się od gola z 47. minuty, którego bohaterem był Ricardinho. Brazylijski napastnik zaliczył więc debiutancką bramkę w lidze po powrocie do Wisły Płock. O ile przez większą część meczu Nafciarze kontrolowali spotkanie, o tyle w 76. minucie stracili gola, którego autorem był Angulo, w związku z czym musieli zadowolić się podziałem punktów. Z pewnością czują oni niedosyt, wszak mieli znaczącą przewagę w spotkaniu. Stworzyli sobie kilka naprawdę świetnych akcji bramkowych, ale jeszcze przed końcem pojedynku niewiele brakowało, by mecz przegrali. Całe szczęście, że mają w swych szeregach Thomasa Dähne, który wyszedł z bramki i znakomicie zatrzymał próbę strzału rywali.

LvBet bonus 20 zł

KORONA KIELCE

Po przeciwnej stronie mamy kielecką Koronę, która jest w takiej samej sytuacji co Wisła Płock. Mowa o tym, że jej piłkarze po dwóch kolejkach mają na swym koncie remis i porażkę, a więc zdobyli do tej pory tylko jeden punkt. Do meczu przegranego wrócimy jeszcze za chwilę, a tymczasem warto wspomnieć, że w pierwszej kolejce grali na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. To właśnie z nimi Kielczanie wywalczyli remis, choć warto dodać, że od 47. minuty przegrywali po trafieniu Daniela Smugi. Udało im się wówczas jednak doprowadzić do wyrównania, a wszystko za sprawą gola Ivana Jukica, który w 62. minucie pokonał bramkarza i wywalczył dla swojej drużyny jeden punkt. Trzeba przyznać, że Korona miała przewagę w tym meczu, zwłaszcza w drugiej połowie, gdy stworzyli sobie aż 15 sytuacji bramkowych!

Wróćmy jednak do meczu z poprzedniej soboty, który piłkarze z Kielc rozgrywali przed własną publicznością z mistrzem Polski. Ofensywa podopiecznych Gino Lettieriego była zauważalna tak naprawdę od początku meczu. W pierwszej części spotkania dali bowiem rywalom kilka ostrzeżeń, w postaci groźnych strzałów na bramkę Arkadiusza Malarza. Do przerwy prowadzili 1:0 po kolejnym golu Ivana Jukica z 33. minity. Cóż jednak z tego, kiedy w drugiej części spotkania ich defensywa kompletnie zawiodła, przepuszczając dwie bramki w zaledwie dziesięć minut. Najpierw do remisu doprowadził Mączyński, a wynik na 2:1 ustalił Kante. Pomimo wielu starań, Kielczanie odbijali się jedynie od warszawskiego muru, przez który nie potrafili się w żaden sposób przebić. Końcowy wynik nie uległ już zmianie i drużyna trenera Lettieriego musiała pogodzić się z porażką.

EKSTRAKLASA TYPY

BTS @1,75 – Choć zarówno Wisła jak i Korona mają na swoim koncie dopiero jeden punkt, to obie drużyny pokazały się z dobrej strony. Ich problemem jest gra obronna, natomiast w ofensywie stworzyły sobie wiele sytuacji. Nie ma też przypadku w tym, że ich dotychczasowe spotkania kończyły się BTS-ami. Podobnej sytuacji, czyli bramki obu ekip, spodziewam się w tym spotkaniu – za taki scenariusz LvBet płaci 1,75.

Zwycięstwo Wisły Płock @2,12 – Gdybym miała wskazać faworyta tego spotkania, to postawiłabym na podopiecznych Dariusza Dźwigały. Pomimo tego, że przejął drużynę raptem dwa tygodnie temu – po tym jak selekcjonerem reprezentacji Polski został Jerzy Brzęczek – to gra Nafciarzy wygląda solidnie. W zeszłym sezonie nieźle spisywali się na własnym boisku, natomiast Korona wygrała raptem trzy spotkania wyjazdowe, co było najgorszym rezultatem w całej lidze. Za zwycięstwo gospodarzy LvBet oferuje atrakcyjny kurs 2,12.

Ekstraklasa TYPY

Nie zapomnijcie obserwować mojego profilu na Facebooku, a także dołączyć do mojej bukmacherskiej grupy, gdzie wrzucam wszystkie typy. Niech Buk będzie z Wami : )

Poprzedni artykułArturo Vidal jednak nie trafi do Interu? Kolejny wielki transferowy przechwyt!
Następny artykułPolskie drużyny poznały rywali w III rundzie eliminacji Ligi Europy