Ekstraklasa TYPY do meczu Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław

0
Ekstraklasa typy

Przed nami druga kolejka Ekstraklasy, dlatego czas na kolejny odcinek z serii Ekstraklasa TYPY. W poniższym wpisie standardowo znajdziecie analizy, zapowiedź oraz propozycje typów do piątkowego spotkania Lechii Gdańsk ze Śląskiem Wrocław!

LECHIA GDAŃSK

Podopieczni Piotra Stokowca w pierwszej kolejce Ekstraklasy grali z Jagiellonią. Przyznam szczerze, że ostateczny wynik meczu mnie mocno zdziwił, wszak Gdańszczanie ograli drużynę, która zakończyła sezon jako wicemistrz Polski. W dodatku Lechia grała wówczas na wyjeździe, a więc ograła rywali na ich własnym boisku. Ja wiem, że są ludzie, którzy uważają, że to nie ma znaczenia czy drużyna gra na własnym obiekcie, czy na terenie rywali. Ja mimo wszystko uważam, że na własnym boisku, na którym regularnie się trenuje i występuje przed własną publicznością, jest mimo wszystko łatwiej, aniżeli na obcej murawie i przed tysiącami kibiców przeciwnej drużyny, która często rywali wygwizduje. Każdy oczywiście ma prawo do własnej opinii, dlatego ja pokrótce przedstawiłam tutaj swoją.

Wróćmy jednak do samego meczu Lechii z Jagiellonią. Biało-Zieloni dość szybko dali się we znaki obrońców rywali i już w 11. minucie strzelili jedynego, aczkolwiek zwycięskiego gola meczu. Bohaterem tejże bramki był nie kto inny, a Flavio Paixao, o którym wspominałam w poprzednim wpisie, że głównie na jego barkach spoczywać będzie w tym sezonie cała ofensywa drużyny. Z klubu odszedł bowiem jego brat bliźniak i z pewnością większość kibiców to z nim wiąże swoje nadzieje. Co ciekawe Lechia grała od 69. minuty z przewagą jednego zawodnika, bowiem czerwoną kartkę zobaczył Guilherme. Pomimo tego przewagę w posiadaniu piłki miała Jagiellonia, która stworzyła sobie też znacznie więcej sytuacji bramkowych od Lechii. Przewaga na boisku nie zawsze idzie jednak w parze z wynikiem spotkania, czego najlepszym przykładem był właśnie mecz między Lechią, a Jagiellonią.

LvBet bonus 20 zł

ŚLĄSK WROCŁAW

Po przeciwnej stronie mamy Śląsk Wrocław, który sezon rozpoczął z przytupem – wszak ograł przed własną publicznością Cracovię aż 3:1. Wrocławianie już w 14. minucie wyszli na prowadzenie po golu Piotra Celebana. Kilkanaście minut później uśpiona defensywa Śląska dopuściła do straty gola, którego autorem był Gerard Oliva i do przerwy na tablicy wyników widniał remis 1:1. Nie podcięło to jednak w żaden sposób skrzydeł gospodarzy, wręcz przeciwnie. Na drugą część spotkania drużyna Tadeusza Pawłowskiego wyszła zdeterminowana i nastawiona na zwycięstwo. Dość szybko przeszli do ofensywy i stwarzali sobie sytuacje, dzięki którym ostatecznie wygrali z Cracovią.

W 57. minucie piłkarze Śląska Wrocław wykorzystali jedną ze stworzonych akcji, strzelając rywalom bramkę na 2:1, której bohaterem był Augusto – portugalski obrońca Śląska. Tuż przed końcem spotkania, bo w 89. minucie, trzeciego gola dla wrocławskiej drużyny strzelił Jakub Kosecki. Co ciekawe, najskuteczniejszy strzelec Śląska w poprzednim sezonie, czyli Marcin Robak, pojawił się na murawie jedynie na 25 minut. W 66. minucie zmienił bowiem Arkadiusza Piecha, który notabene zaliczył asystę przy bramce Augusto. Czy Wrocławianie podbudowani zwycięstwem pójdą za ciosem i ponownie zaliczą zwycięstwo? O tym dowiemy się po ostatnim gwizdku sędziego, tymczasem poniżej znajdziecie moje propozycje typów.

EKSTRAKLASA TYPY

BTS @1,77 – Mecze na początku sezonu często obfitują w błędy w grze defensywnej, bowiem zawodnikom brakuje zgrania. Jak dobrze wiemy to właśnie po błędach pada najwięcej bramek, dlatego spodziewam się gola obu drużyn. Śląsk zagrał ofensywie w pierwszej kolejce, ale stracił też przy tym gola, a Lecha u siebie powinna być groźna. Za bramkę obu ekip LvBet oferuje 1,77 i to moja pierwsza dzisiejsza propozycja.

Zwycięstwo Lechii Gdańsk @2,10 – Wspominałam wcześniej o atucie własnego boiska jako ważnym czynniku, mającym wpływ na postawę zawodników. Spodziewam się, że mecz będzie dość wyrównany, wszak w naszej lidze wiele zespołów prezentuje podobny poziom. To właśnie gra na własnym boisku i przed własną publicznością może przechylić szalę zwycięstwa na korzyść Lechii. Za zwycięstwo gospodarzy LvBet płaci aż 2,10.