Ekstraklasa i Puchar Polski zmienią się już od przyszłego sezonu?

0
puchar polski

Ekstraklasa może zostać powiększona, format Pucharu Polski zmieniony, rewolucji nie uniknie także terminarz gier – jak ma wyglądać polski futbol od sezonu 2019/20?

Już w przyszły weekend w Jachrance dojdzie do spotkania władz i klubów LOTTO Ekstraklasy z przedstawicielami Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dziennikarze “Przeglądu Sportowego” informują, że podczas tego zjazdu zostaną przedyskutowane zmiany, które mogą wejść w życie już od sezonu 2019/20. W jaki sposób już niedługo może zmienić się polska piłka?

Pewne jest, że nie dojdzie do powrotu podziału punktów po rundzie zasadniczej. Niedawno w LOTTO Ekstraklasie mogliśmy oglądać ten wariant, ale większość ludzi związanych z polską piłką nie była zadowolona z tego pomysłu. Co będzie teraz? Bardzo możliwe, że wciąż po rozegranych kolejkach będzie dochodziło do podziału na dwie grupy, a zmienić ma się liczba drużyn grających w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zbigniew Boniek i Polski Związek Piłki Nożnej chcą, by Ekstraklasa liczyła 18 zespołów. W takim wypadku w pierwszym sezonie tej zasady z najwyższej ligi spadłby jeden zespół, a do niej awansowałaby aż trzy. Baraż rozegrałyby przedostatnia ekipa z Ekstraklasy i czwarty zespół z Nice I Ligi.

Kolejną zmianą może być terminarz rozgrywek. Zniknęłyby mecz w piątki o godzinie 18 i najprawdopodobniej również poniedziałkowe starcia. Zamiast tego kibice oglądaliby wszystkie mecze rozgrywane w sobotę i niedzielę.

Bez zmian nie pozostanie także Puchar Polski. Tutaj mają zostać zlikwidowane dwumecze w ćwierćfinałach i półfinałach – wszystko po to, by rozgrywki były jeszcze bardziej dynamiczne, a kluby będą miały więcej wolnych terminów.

Jak podobają Wam się te pomysły? O konkretnych zmianach poinformujemy Was oczywiście po spotkaniu władz, które odbędzie się już w przyszły weekend.


Już dziewiątego lutego do gry wraca najlepsza liga świata, a jej obecny mistrz, Legia Warszawa, zainauguruje nowy rok grając na wyjeździe  z Zagłębiem Lubin. Bukmacher Fortuna na wygraną “Wojskowych” oferuje kurs  w wysokości 2.35. Wygrana gospodarzy wyceniana jest na 2,70.

Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułRomeo Jozak – Radović na pewno zagra z Zagłębiem
Następny artykułPhilippe Coutinho – Jak pół roku w Espanyolu ukształtowało nową gwiazdę Barcelony