Egy Maulana Vikri – Z presją bycia wielkim talentem żyję już od kilku lat

0

Egy Maulana Vikri w ostatnim czasie znalazł się na ustach wielu Polaków. Wszystko ze względu, iż w Indonezji uważa się go za ogromny talent, a kilka dni temu podpisał kontrakt z Lechią Gdańsk. 17-latek o byciu wielką nadzieją w swoim kraju opowiedział w wywiadzie dla “Przeglądu Sportowego”.

Egy Maulana Vikri jeszcze do niedawna był dla nas postacią zupełnie anonimową. Zmieniło się to w momencie, gdy pojawiły się doniesienia o jego potencjalnych przenosinach do Lechii Gdańsk. Kilka dni później stały się one faktem i okazały się strzałem w dziesiątkę pod względem marketingowym. 17-latek w Indonezji jest uważany za ogromny talent, przez co tamtejsi kibice natychmiast zainteresowali się jego nowym klubem i masowo zaczęli obserwować konta Lechii we wszelakich portalach społecznościowych.

Vikri w wywiadzie udzielonym “Przeglądowi Sportowemu” zdaje sobie sprawę, że jego rodacy śledzą jego karierę i życzą mu jak najlepiej. On jednak w związku z tym nie czuje dodatkowej presji:

–  Nie, nie czuję. Znam swoich rodaków, wiem, że mi mocno kibicują. Z tą presją bycia wielkim talentem żyję już od kilku lat. Wiem, że Indonezyjczycy są ze mnie dumni. Cieszą się gdy komuś się wiedzie w Europie.

Indonezyjczyk odrobił zadanie domowe, bowiem posiada wiedzę na temat polskiej ligi oraz naszej reprezentacji. Według niego LOTTO Ekstraklasa nie jest tak słaba, jak panująca o niej opinia:

– Macie jedną z najmocniejszych reprezentacji na świecie. Polska jest na 7. miejscu w rankingu FIFA. Ale wasza liga wcale nie jest tak zła, choć mówicie, że daleko jej do poziomu drużyny narodowej. Oglądałem mecze ekstraklasy, myślę, że to dobre miejsce, aby zrobić kolejny krok w rozwoju.

Vikri wcześniej miał możliwość dołączenia do Saint Etienne, jednak nie skorzystał z tej propozycji. Zawodnik zdradził, dlaczego podjął taką decyzję:

– Przed przyjazdem do Lechii byłem w St. Etienne. Zaproponowali mi nawet umowę. Coś mi się jednak nie podobało. Czułem, że to nie dla mnie. Może to przez język francuski? Poprosiłem swojego menedżera o poszukanie czegoś innego.

Lechia Gdańsk nie ma już szans na awans do grupy mistrzowskiej, dlatego musi się skupić na utrzymaniu w LOTTO Ekstraklasie. Podopieczni Piotra Stokowca w 28. kolejce zagrają na wyjeździe z Lechem Poznań. Bukmacher Fortuna na wygraną gości oferuje kurs @ 6.50.


Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90

PRZEZPrzegląd Sportowy
Poprzedni artykułAndres Iniesta – Moją decyzję przekażę najpierw klubowi
Następny artykułTomasz Kędziora nie żałuje przenosin na Ukrainę. “Mam wszystko, czego potrzebuje piłkarz”