Eduardo przeszedł badania. Czekają go dwa tygodnie przerwy

0

Eduardo da Silva ma za sobą badania rezonansem magnetycznym, które wykluczyły poważną kontuzję. Przypomnijmy, że zimowy nabytek Legii Warszawa nabawił się groźnie wyglądającego urazu podczas pierwszego meczu okresu przygotowawczego.

Legia Warszawa od kilku dni przebywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie odbywa pierwszy z dwóch zimowych obozów przygotowawczych. Piłkarze mają już za sobą pierwszy mecz w towarzyskim turnieju Florida Cup. Popularni “Wojskowi” przegrali z ekwadorskim Barcelona SC 2:3, ale zdecydowanie głośniej niż o samym wyniku, mówiło się o kontuzjach. Ich nabawili się Eduardo da Silva, Sebastian Szymański i Adam Hlousek – zdecydowanie najpoważniej wyglądał uraz Chorwata – mówiono nawet o uszkodzeniu kręgów w kręgosłupie.

33-latek ma już za sobą badania rezonansem magnetycznym, które wykluczyły poważne urazy. Lekarz Legii Warszawa, Maciej Tabiszewski, dodał jednak, że zawodnika czeka kilkanaście dni przerwy:

– Badanie rezonansem magnetycznym Eduardo wykluczyło poważne, ostre urazy. Silne dolegliwości związane ze stanem zapalnym po urazie mogą przeszkodzić zawodnikowi w pełnym treningu w najbliższym czasie. Liczymy, że przerwa nie powinna trwać dłużej niż dwa tygodnie.

Wszystko wskazuje, że Eduardo w pełni sił będzie na drugi obóz przygotowawczy Legii, który odbędzie się w Benidorm. Powinien on także z powodzeniem przygotować się na pierwszy mecz w LOTTO Ekstraklasie, który odbędzie się 9 lutego. Bukmacher Fortuna na wygraną Legii z Zagłębiem Lubin oferuje kurs @ 2.35.


Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykułPeter Stoeger skomentował zamieszanie wokół Pierre-Emericka Aubameyanga. “Radzę sobie z tym”
Następny artykułOd Shearera do Mięciela: W klubie – szpan, w kadrze – chrzan, cz. 2