Dziewiąte letnie wzmocnienie Śląska! Tym razem zawodnik z serbskiej ekstraklasy

0
Dragoljub Srnic

Nawet najbardziej zagorzali kibice Śląska Wrocław będą mogli mieć problem z rozpoznaniem swojej drużyny na starcie sezonu 2017/2018. Dragoljub Srnić jest już dziewiątym piłkarzem, który dołączył do klubu w trakcie letniego okna transferowego. 

25-letni Serb związał się ze Śląskiem na najbliższe dwa lata. Jeśli obie strony będą zadowolone ze współpracy, to w umowie jest zapis o możliwości jej przedłużenia o kolejny rok. Do tej pory Dragoljub Srnić był zawodnikiem FK Cukaricki, drużyny występującej w serbskiej ekstraklasie. Przed dwoma laty przyczynił się do zdobycia przez klub Pucharu Serbii.

Nowy środek pola

Dragoljub Srnić występuje na pozycji defensywnego pomocnika. W razie potrzeby może też zagrać jako środkowy obrońca. Wiele wskazuje więc na to, że zwłaszcza linia pomocy Śląska ulegnie w najbliższym czasie dużym zmianom. Kilka tygodni temu do drużyny dołączył Michał Chrapek, który wraz z Serbem może tworzyć nowy duet środkowych pomocników.

W FK Cukaricki Srnić miał pewne miejsce w podstawowym składzie. W każdym z czterech ostatnich sezonów wystąpił w co najmniej 20 meczach ligowych. Była drużyna Serba przez trzy ostatnie lata próbowała się przebić do europejskich pucharów. Co prawda za każdym razem przegrywała już w drugiej rundzie kwalifikacji do Ligi Europy, ale Srnić zdążył zaprezentować się na arenie międzynarodowej.

Jeden z dziewięciu

Śląsk Wrocław jest jedną z najaktywniejszych polskich drużyn w trakcie letniego okna transferowego. Przed serbskim pomocnikiem do klubu trafili Michał Chrapek, Jakub Kosecki, Arkadiusz Piech, Oktawian Skrzecz, Djordje Cotra, Jakub Słowik, natomiast z wypożyczeń powrócili Jakub Wrąbel i Lasha Dvali.

Poprzedni artykułDuży transfer Borussii M’Gladbach. Matthias Ginter zawodnikiem “Źrebaków”
Następny artykułZhang Yuning następcą Claudio Pizarro w Werderze Brema