Dwukrotny król strzelców Ekstraklasy przedłużył kontrakt z Wisłą Kraków

0
Paweł Brożek

Paweł Brożek przedłużył umowę z Wisłą Kraków. Legenda ,,Białej Gwiazdy” związała się z klubem na kolejny rok. Jeśli napastnik i władze drużyny będą zadowolone ze współpracy, w czerwcu 2018 roku kontrakt zostanie po raz kolejny przedłużony o 12 miesięcy.

34-letni napastnik w ostatnim czasie nie błyszczał. W sezonie 2016/2017 tylko siedmiokrotnie znalazł drogę do bramki przeciwników. Choć Brożek najlepsze lata ma już bez wątpienia za sobą, ,,Biała Gwiazda” wciąż chce mieć go w swoich szeregach. Doświadczony zawodnik cieszy się bardzo dużym uznaniem w krakowskiej drużynie. W minionym sezonie ośmiokrotnie wybiegał na murawę z opaską kapitańską na ramieniu.

Brożek urodził się w Kielcach, ale już w juniorskich rozgrywkach reprezentował Wisłę Kraków. Kontrakt z pierwszą drużyną podpisał w 2001 roku. Przez wiele lat był nie tylko czołowym strzelcem Wisły, ale też całej Ekstraklasy. W 2008 i 2009 kończył sezon z tytułem króla strzelców. Następnie próbował swoich sił poza granicami Polski, ale przed sezonem 2013/2014 powrócił do stolicy Małopolski.

Napastnik nie wrócił do dawnej formy i musiał odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Wisła nie rywalizowała już o tytuły mistrzowskie, tylko o bezpieczne miejsce w środku tabeli. Brożek także znacznie obniżył loty, ale w każdym sezonie systematycznie poprawia swój imponujący dorobek bramkowy. 34-latek należy do ,,Klubu 100″, zawodników, którzy w ciągu swojej kariery w Ekstraklasie zdobyli ponad 100 bramek. Brożek, który może poszczycić się 138 bramkami, zajmuje w nim 10. miejsce.

 

Poprzedni artykułWilusz odejdzie z Lecha
Następny artykułDiego Costa niechciany w Chelsea