Duży transfer na zapleczu ekstraklasy. Piotr Ćwielong zawodnikiem GKS-Tychy

0
Piotr Ćwielong zasilił GKS Tychy

O tym, że Piotr Ćwielong zamierza wrócić do Polski, spekulowano już od kilku tygodni. Mało kto się jednak spodziewał, iż doświadczony zawodnik, nie będzie występował na najwyższym poziomie rozgrywkowym, a w Nice I Lidze.

Jednokrotny reprezentant Polski to zawodnik, który może się pochwalić bogatą karierą piłkarską. Piotr Ćwielong występował zarówno na swoim, rodzimym podwórku, jak również i za granicą. Pomocnik swoją przygodę z futbolem rozpoczynał w Ruchu Chorzów (popularny “Pepe” jest wychowankiem tego klubu), w którym ogólnie grał trzy razy. Miało to miejsce w latach 2004-2007, 2008 oraz 2016-2017. 31-latek ma na swoim koncie również występy w takich polskich klubach jak: Śląsk Wrocław i Wisła Kraków.

Ćwielong w swojej karierze chciał również podbić niemieckie stadiony. Piłkarz, który pochodzi z Chorzowa, w 2013 roku podpisał kontrakt z VfL Bochum i występował w tym zespole przez trzy lata. Następnie 31-letni zawodnik na półroku wrócił do Polski (Ruch Chorzów), aby w rundzie wiosennej w sezonie 2016/2017 grać w na trzecim poziomie rozgrywkowym w Niemczech w zespole 1. FC Magdeburg. Pobyt w tym zespole jednak nie był dla Polaka udany. Ćwielong zanotował wyłącznie siedem spotkań, w których raz zapisał się na listę strzelców.

Powrót Ćwielonga do rodzimej ligi był przesądzony od jakiegoś czasu. Mówiło się, że jego usługami zainteresowane były kluby z Ekstraklasy, tymczasem sprawy nabrały nieoczekiwanego rozpędu. “Pepe” ponownie zagra w Polsce, ale przyjdzie mu biegać po boiskach Nice I Ligi. Doświadczony zawodnik zdecydował się podpisać kontrakt z GKS-em Tychy. Chorzowianin złożył podpis na dwuletniej umowie, która może zostać przedłużona o kolejny rok.

Poprzedni artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 186
Następny artykułLech Poznań z nowym sponsorem strategicznym?