Duży spadek reprezentacji Polski w rankingu FIFA

0

Podczas marcowej przerwy reprezentacyjnej podopieczni Adama Nawałki wygrali z Koreą Południową 3:2 i ulegli  Nigerii 0:1, a ta porażka kosztowała ich duży spadek w rankingu FIFA.

W marcowym notowaniu reprezentacja Polski zanotowała kolejny awans i wskoczyła na szóste miejsce w rankingu FIFA. Następne zestawienie zostanie opublikowane już 12 kwietnia i niestety tym razem podopieczni Adama Nawałki nie mogą liczyć na dobre informacje. Biało-czerwoni spadną na dziesiąte miejsce w rankingu – po raz ostatni tak nisko byliśmy w czerwcu zeszłego roku. Warto podkreślić, że gdybyśmy wygrali z Nigeryjczykami, nadal zanotowalibyśmy spadek, wtedy jednak tylko o dwie pozycje.

Nie tylko reprezentacja Polski będzie bohaterem zmian w czołówce rankingu FIFA. Kosztem Portugalii, która wysoko przegrała z Holandią na podium wskoczą Belgowie, a z awansu będą mogli cieszyć się także reprezentanci Szwajcarii, Francji o raz Chile.

Okazję na poprawienie miejsca w rankingu Polacy będą mieli dopiero w czerwcu. Wtedy to zagrają dwa mecze towarzyskie – z Chile oraz Litwą, a następnie pojadą na mistrzostwa świata. Tam zmierzą się z Senegalem, Kolumbią i Japonią i liczymy, że zapewnią sobie awans do fazy pucharowej turnieju.


Mistrzostwa świata rozpoczną się już 14 czerwca, a według oferty przygotowanej przez bukmachera LvBet jego największym faworytem są Niemcy i Brazylijczycy, których triumf wyceniany jest na 5,50. Kolejni na liście są Francuzi, na których wygraną kurs wynosi 7,00.

Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykułWygrani i przegrani przerwy reprezentacyjnej
Następny artykułMartin Adamec nowym piłkarzem Jagiellonii Białystok