Drugi letni transfer z udziałem Sardara Azmouna

0

Rubin Kazań kilka dni temu pozyskał Sardara Azmouna. Zgodnie z przewidywaniami reprezentant Iranu nie będzie kontynuować kariery w Rosji, bowiem dokonano drugiego transferu z jego udziałem. Bramkostrzelny napastnik teraz przeniesie się na Półwysep Apeniński.

Sardar Azmoun stał się najdroższym piłkarzem w historii Iranu. Włodarze Lazio Rzym byli bardzo zdeterminowani, aby go pozyskać i negocjację zakończyły się sukcesem. Na konto Rubina Kazań powędrowało 18 milionów euro. Jak dotychczas nie wiadomo, jak długo będzie obowiązywać jego kontrakt z klubem ze stolicy Włoch. Dodatkowo, sytuacja jest o tyle ciekawa, iż o transferze Irańczyka poinformowała jego rodzima federacja piłkarska.

22-latek do Rosji trafił w 2013 roku, kiedy to Rubin Kazań wykupił go z jego rodzimej ligi, a dokładniej zespołu Sepahan FC. Azmoun jednak nigdy nie zdołał się na stałe przebić do drużyny z Tatarstanu. Irańczyk w barwach Rubina rozegrał 32 mecze, w których strzelił siedem goli.

Azmoun do FK Rostow wpierw trafił na zasadzie wypożyczenia już w 2015 roku. Reprezentant Iranu grał w tym zespole przez dwie rundy, a następnie włodarze FK Rostov zdecydowali się wykupić tego gracza za 2,3 miliona euro.

Napastnik w barwach FK Rostov radził sobie wyśmienicie – Azmoun we wszystkich rozgrywkach wystąpił w 77 meczach, w których zdobył 25 goli i zanotował sześć asyst. To spowodowało, iż usługami tego zawodnika zainteresowały się angielskie kluby – Liverpool czy Everton. Tymczasem Azmoun wrócił do Rubina Kazań, w którym jak już wiadomo, nie zagrzał miejsca zbyt długo, a włodarze klubu z Tatarstanu zrobili na nim świetny interes.

Poprzedni artykułLiga chińska w kryzysie, kluby nie płacą zawodnikom
Następny artykułThiago Maia najdroższym zakupem LOSC Lille w historii!