Donny van de Beek na dłużej w Ajaxie Amsterdam

0

Jeden z najbardziej rozchwytywanych zawodników Ajaxu Amsterdam, Donny van de Beek, zdecydował się przedłużyć kontrakt z obecnym klubem. To nie jest dobra informacja dla wielu europejskich zespołów, które są zainteresowane jego usługami.

Ajax Amsterdam w tym sezonie nie radzi sobie najlepiej, głównie jest to spowodowane szybkim odpadnięciem z europejskich pucharów, a także Pucharu Holandii. Drużyna ze stolicy także w Eredivisie gra w kratkę, gdzie plasuje się na drugim miejscu i traci pięć punktów do liderującego PSV Eindhoven.

O ile wyniki całej drużyny są zdecydowanie do poprawy, tak bardzo dobrze radzi sobie Donny van de Beek, który przez to zapisał się na listach transferowych wielu klubów z europejskiej czołówki.

Mówi się, że jego usługami zainteresowane są takie marki, jak chociażby Manchester United, Juventus Turyn. Jego grę mieli monitorować także wysłannicy FC Barcelona.

Wszystko wskazuje, że przynajmniej w najbliższym czasie wyżej rzeczone kluby będą musiały obejść się ze smakiem. Powodem tego jest fakt, że van de Beek zdecydował się przedłużyć kontrakt z Ajaxem. Owszem – wciąż można go kupić, ale teraz cena zdecydowanie wzrośnie.

20-latek złożył podpis pod kontraktem, który będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku. Środkowy pomocnik cieszy się z takiego rozwoju sytuacji:

– Czuję duże zaufanie ze strony klubu i wierzę, że mogę zrobić tutaj jeszcze kilka kroków. Ajax może w najbliższych latach stworzyć coś fajnego i ja chcę być tego częścią.

Van de Beek w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach wystąpił w 23 spotkaniach – jego bilans to osiem bramek oraz jedna asysta.


Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykułEverton – drużyna, która nie oddaje strzałów
Następny artykułLuis Figo – Moje pokolenie pomogło zmienić portugalski futbol. Cz.2