Długa przerwa Raphaela Guerreiro

0

Raphael Guerreiro nie będzie podstawowym zawodnikiem Borussii Dortmund w pierwszych tygodniach nadchodzącego sezonu. Wszystko ze względu na kontuzję, której nabawił się podczas zakończonego niedawno Pucharu Konfederacji.

23-letni obrońca po zakończeniu poprzedniej kampanii nie mógł liczyć na urlop, bowiem został powołany do reprezentacji Portugalii, która w Rosji rywalizowała w rozgrywkach Pucharu Konfederacji. Wprawdzie jego drużyna zajęła w tym turnieju trzecie miejsce, to jednak Raphael Guerreiro nie będzie najlepiej wspominać tych zawodów.

Reprezentant Portugalii podczas Pucharu Konfederacji nabawił się kontuzji stopy. Jak informowano na początku – kontuzja ta nie miała być poważna. Przynajmniej taką informację otrzymała Borussia Dortmund od sztabu szkoleniowego Portugalczyków. Po powrocie Guerreiro do Niemiec okazało się jednak inaczej. Przeprowadzono dokładne badania, które wykazały, że uraz tego zawodnika jest zdecydowanie bardziej poważny. O tyle, że konieczne było przeprowadzenie operacji.

Etatowy zawodnik Borussii Dortmund po zabiegu złamanej stopy będzie pauzować przez dłuższy czas. Szacuje się, że jego rehabilitacja będzie trwała od trzech do czterech miesięcy.

Dyrektor sportowy Borussii Dortmund nie szczędził gorzkich słów, komentując tę sprawę. Michael Zorc jednoznacznie skrytykował Portugalski Związek Piłki Nożnej:

– Sprawa Raphaela bardzo nas boli. To niezwykle istotny element w planach naszej drużyny. Cenzuralnie mówiąc, byliśmy zaskoczeni wynikami dokładnych i szczegółowych badań przeprowadzonych przez nas po powrocie zawodnika do Dortmundu. To, co zobaczyliśmy, znacznie różniło się od informacji przesyłanych do nas przez Portugalski Związek Piłki Nożnej. Konieczność operacji była bardzo wyraźna.

Poprzedni artykułGdzie w przyszłym sezonie zagra Grzegorz Krychowiak?
Następny artykułSandecja pozyska trzeciego lewego obrońcę w obecnym oknie transferowym