Dlaczego Liverpool potrzebuje Emre Cana?

0

Emre Can jest ważnym elementem układanki Jurgena Kloppa w Liverpoolu. Kibice popularnych “The Reds” mogą czuć niepokój, bowiem kontrakt reprezentanta Niemiec obowiązuje wyłącznie do końca obecnego sezonu, a raczej nie dochodzą ich słuchy, aby miał on zostać przedłużony.

Kilka dni temu Emre Can został przez jednego z dziennikarzy zapytany o to, jak wygląda sytuacja z jego kontraktem w Liverpoolu. 23-latek ewidentnie nie był zadowolony z tego pytania i krótko odpowiedział: Dlaczego mnie o to pytasz?

Reprezentant Niemiec zaledwie w pięciu słowach dał kibicom Liverpoolu powód do niepokoju. Poza tym, że jego kontrakt obowiązuje wyłącznie do końca sezonu, fakt, iż zawodnik tak niechętnie wypowiada się na temat jego przedłużenia, to nie jest dobry znak w takiej sytuacji.

Tymczasem Can na każdym kroku pokazuje, jak ważnym jest zawodnikiem dla Liverpoolu i dlaczego działacze powinni zrobić wszystko, aby przedłużyć z nim kontrakt.

Wszechstronność ma kluczowe znaczenie

Jurgen Klopp w ostatnich tygodniach musiał się sporo nagłowić przy ustawianiu składu, głównie jeśli chodziło o formację obronną. Niemiecki szkoleniowiec nie mógł skorzystać z Joela Matipa, a ze względu choroby do jego dyspozycji nie był Ragnar Klavan. Klopp nie mógł wystawić także Joe Gomeza, który podobnie jak Klavan, narzekał na problemy zdrowotne. Co więc zrobił trener Liverpoolu? Postanowił przesunąć do formacji obronnej Emre Cana, który wyśmienicie wywiązał się ze swoich obowiązków. Niemiec często na tej pozycji grał za czasów rządów Brendana Rodgersa (pierwszy sezon Cana w Anglii). Klopp widział go jednak w pomocy, ale w potrzebie skorzystał z niego, jako z obrońcy. Can nie tylko świetnie zabezpieczał defensywę, ale chociażby w meczu z Brighton zdobył bramkę. Każdy klub potrzebuje wszechstronnych zawodników, którzy są zdolni do przystosowania się, gdy wymagają tego okoliczności.

Szczyt formy dopiero przed nim

Gdy ogląda się Emre Cana, to często uwierzyć, że “23”, czyli jego numer na koszulce, to także jego wiek. Niemiec nie wygląda na 23-latka, a także nie gra jak 23-latek. Jego dojrzałość i ogólny spokój sprawiają wrażenie kogoś, komu bliżej do trzydziestki. W dużej mierze dlatego, że ma już rozegranych 200 meczów klubowych oraz ponad 20 występów w reprezentacji.

Can jeszcze nie osiągnął szczytu swoich umiejętności – on dopiero nadejdzie. Najprawdopodobniej w czasie następnego kontraktu. Wielu widzi w nim przyszłego kapitana Liverpoolu, czy tak zadecydują ludzie z Anfield? Tak lub nie – bez wątpienia chcą oni, aby reprezentant Niemiec pozostał ich zawodnikiem.

Jego odejście latem (za darmo) byłaby ogromną stratą dla Liverpoolu. Jeszcze większą, biorąc pod uwagę, że przyszedł on do klubu za niecałe 10 milionów funtów, a teraz, gdy mówi się o jego wartości, wymienia się kwotę 31 milionów funtów – własnie tyle za niego jest w stanie zapłacić Juventus Turyn.

Lepiej, jeśli chodzi o pieniądze

Jeśli Can odejdzie z Liverpoolu, to Juventus ma największe szanse na jego pozyskanie – powiedział Oliver Bierhoff. Dyrektor niemieckiej reprezentacji niedawno dodał, że istnieje “60-80 proc. szans” na ten transfer. Dziwne jest, że ta osoba ma taką wiedzę o przyszłości Cana, ale skoro to mówi, to wydaje się być to bardzo prawdopodobne.

To, że Juventus jest nim zainteresowany, mówi wszystko o klasie zawodnika – turyńczycy w ostatnich latach nie zaliczyli zbyt dużo wpadek transferowych. Can w jednej z wypowiedzi przyznał, że problemem w negocjacjach z Liverpoolem nie są pieniądze.

Zazwyczaj to dobrze, ale w tym przypadku lepiej byłoby, gdyby chodziło o pensje. Że jego wahania to po prostu technika negocjacyjna. W tej sytuacji Liverpool mógłby dać mu wyższą ofertę i po prostu podpisać nową umowę. Biorąc pod uwagę to, na jakim poziomie znajduje się Juventus Turyn, Can po prostu odczuwa pragnienie zdobywania tytułów mistrzowskich. Kto wie, czy Niemiec nie czeka na rozwój sytuacji, jak Liverpool będzie radził sobie w dalszej części tego sezonu.

Jeśli Can odszedłby do Juventusu, to jest on zdolny do zaliczenia większego progresu niż jego rodak Sami Khedira. 23-latek może stać się na lata gwiazdą “Starej Damy”, a także kluczowym graczem reprezentacji Niemiec. W Liverpoolu nikt tego nie chce: muszą go w jakiś sposób przekonać, aby został.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LV Bet - nawet 1.000 złotych bonusu

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułVincent Kompany – Derby Manchesteru są dla mnie najważniejsze
Następny artykułPoznaliśmy pary 1/8 finału Pucharu Króla