Dlaczego Bayern Monachium może ulec pokusie sprzedania Roberta Lewandowskiego?

0
robert-lewandowski-bayern-1

Zmieniając agenta, Robert Lewandowski zadbał o to, aby jego potencjalna zmiana barw klubowych dominowała w mediach od teraz aż do zakończenia sezonu. 

Robert Lewandowski w ubiegłym tygodniu zrezygnował z usług wieloletniego menadżera, którym był Cezary Kucharski. Taka decyzja wywołała lawinę spekulacji co do tego, co spowodowało, że zdecydował się na taki ruch.

Reprezentant Polski zdecydował się powierzyć swoje sprawy 74-letniemu Piniemu Zahaviemu. Izraelczyk nie jest już najmłodszym agentem, a jego obecnych klientów można policzyć na palcach jednej ręki (mowa o tych, których można kojarzyć). Zamiast tego ponownie pojawił się na scenie jako pośrednik rekordowych transferów. Na przykład – był zaangażowany w letni transfer Neymara do Paris Saint-Germain, który wpisał się do historii jako najdroższa transakcja w historii.

O ile nie można wykluczyć, iż został on zatrudniony, aby negocjować z Bayernem Monachium na temat dalszego kontraktu, to jednak nie można tego traktować jako główną opcję. Umowa Lewandowskiego z Bayernem Monachium obowiązuje do 2021 roku – wtedy napastnik będzie miał 33 lata.

Oczywiście transfer w 2021 roku byłby zbyt późnym ruchem – przykładem tego jest Zlatan Ibrahimovic, który w wieku 35 lat przeniósł się do Manchesteru United, ale nie przetrwał nawet jednego sezonu, a poważna kontuzja kolana zakończyła jego karierę na najwyższym poziomie.

Lewandowski może się pochwalić bardzo dobrym rekordem kontuzji, których praktycznie nie doznaje. Trudno aktualnie znaleźć napastnika o lepszej kondycji fizycznej, ale mimo to 33 lata, które osiągnie w 2021 roku, to wiek zbyt zaawansowany na tak poważny transfer. Jest prawdopodobne, że Lewandowski zmieni zdanie i zdecyduje się na taki ruch wcześniej. W tym przypadku im wcześniej, tym lepiej.

Reprezentant Polski dołączył do Bayernu Monachium za czasów rządów Pepa Guardioli, a jego celem był triumf w Lidze Mistrzów. To się jednak nadal nie udało. Za sprawą zakończenia współpracy z Kucharskim zasygnalizował swój zamiar. Jeśli w tym sezonie, pod wodzą Juppa Heynckesa, wciąż się to nie uda, to będzie to jego motywacją do zmiany klubu.

Lewandowski dał Bayernowi trzy i pół sezonu usług na najwyższym poziomie. Zdobył trzy tytuły mistrzowski, a czwarty jest niezwykle blisko. Strzelił 139 bramek w 181 meczach. Słusznie na całym świecie jest uważany za najlepszą “dziewiątkę”.

Przenosiny Neymara do PSG spowodowały, że zmienił się krajobraz dotyczący opłat transferowych i wynagrodzeń. W związku z tym pojawiła się sugestia, że kontrakt Lewandowskiego, który podpisał w grudniu 2016 roku, nie odzwierciedla jego rynkowej pozycji. Dlatego jest on uprawniony do zmiany otoczenia i walki o lepsze warunki.

Byłby to klucz do sukcesu, ale nie tylko dla Lewandowskiego. Także Bayern, z czystej, zimnej biznesowej perspektywy, ma szansę na spieniężenie tego zawodnika. Jeśli Lewandowski zostanie w Monachium do końca kontraktu, to klub nie dostanie za niego jakichkolwiek pieniędzy.

Im bliżej końca umowy, tym cena jest niższa. Lewandowski ma teraz kontrakt ważny ponad trzy lata, dlatego Bayern może oczekiwać za niego ogromnej kwoty. A jeśli Neymar kosztował 222 milionów euro, a Philippe Coutinho 140 milionów euro, to jaka mogłaby być wartość Lewandowskiego?

Bayern Monachium w ostatnich miesiącach skupia się na zmniejszaniu średniej wieku zespołu, w związku z czym przedłuża kontrakty z młodymi zawodnikami – przykładem tego są umowy Niklasa Sule, Kingsleya Comana. Spieniężenie Lewandowskiego pozwoliłoby na uzupełnienie dwóch lub trzech pozycji młodymi piłkarzami.

Bawarczycy znaleźli się na skrzyżowaniu dróg z Lewandowskim. Czy zdecydują się go zatrzymać za te same pieniądze do końca kontraktu? Czy odnowią kontrakt i zaoferują mu podwyżkę? A może podejmą ryzyko i wystawią go na rynek transferowy?

Lewandowski położył już karty na stół, a w ciągu najbliższych miesięcy nadejdzie dzień, w którym zrobi to także Bayern Monachium..


Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90

PRZEZGoal.com
Poprzedni artykułWright – Arsenal nie ma w składzie lidera
Następny artykułMateusz Matras został zawodnikiem Zagłębia Lubin