Diego Simeone na dłużej w Atletico Madryt – wygrani i przegrani tego ruchu

0

Diego Simeone ponownie zdecydował się na bycie trenerem Atletico Madryt przynajmniej do 2020 roku. Pierwotnie Argentyńczyk taki kontrakt podpisał już w 2015 roku, ale następnie postanowiono go skrócić do 2018 roku. Taki rozwój sytuacji powodował, że rozpoczęto spekulację na temat tego, że trener chce zmienić otoczenie i spróbować nowego wyzwania. Tymczasem Simeone przyszłość nadal wiąże z klubem ze stolicy Hiszpanii. Kto jest zwycięzcą, a kto przegranym przedłużenia tej umowy? Dowiecie się tego w tym tekście!

Wygrany: Atletico Madryt

Bez wątpienia największym wygranym przedłużenia kontraktu Diego Simeone z Atletico Madryt jest .. Atletico Madryt! Odkąd Argentyńczyk jest trenerem, to klub osiąga wyśmienite wyniki i wyłącznie Real Madryt (w pamiętnym finale Ligi Mistrzów) powstrzymał Atletico przed wygraniem wszystkiego co możliwe w Europie. Ostatnie miesiące w wykonaniu podopiecznych Diego Simeone są przeciętne, ale kto może przywrócić blask drużynie, jak nie właśnie on?

Przegrany: Chelsea Londyn

Roman Abramowicz jest znany z tego, że lubi zmieniać menadżerów, tak jakby po prostu kupował nowego iPhone – często. Antonio Conte w “The Blues” radzi sobie dobrze, ale nagle jego pozycja nie jest już taka pewna, wszystko przez kiepską aktywność na rynku transferowym. W mediach pojawiło się wiele spekulacji, a jedna z nich mówiła, że Guss Hiddink do końca sezonu poprowadzi Chelsea, a następnie jego funkcję przejmie Diego Simeone. Teraz już wiemy, że nic z tego nie będzie.

Wygrany: Angel Correa

Angel Correa to 22-letni Argentyńczyk, z którym wiąże się duże nadzieje w kontekście gry w reprezentacji. Correa miał ciężkie początki w Atletico Madryt, ale w ostatnim czasie zyskał zaufanie Simeone i fakt, że trener przedłużył kontrakt z klubem ze stolicy Hiszpanii jest bez wątpienia jego atutem. Skrzydłowy będzie się rozwijać, a Simeone będzie mu regularnie dawał szansę występów.

Przegrany: Luciano Vietto

Luciano Vietto w swoim pierwszym sezonie w Europie radził sobie wyśmienicie i zasłużył na transfer do Atletico Madryt. Argentyńczyk nie przebił się w tym klubie, po prostu nie wpasował się w filozofię Simeone, przez co trafił na wypożyczenie do Sevilli. 23-latek zapewne liczył na to, że Simeone odejdzie z Atletico i dostanie czystą kartę od nowego trenera – nic z tego..

Wygrany: La Liga

La Liga w dużej mierze opiera się na Barcelonie i Realu Madryt, ale potrzebuje także trzeciej siły, którą jest Atletico Madryt. Konkurencyjność Atletico powoduje, że walka o tytuł jest ciekawsza i więcej meczów staje się bardziej ekscytujących. Simeone poza tym jest jednym z najlepszych trenerów na świecie, co dodaje prestiżu rozgrywkom La Liga.

Przegrany: Antoine Griezmann

Antoine Griezmann zapewne chciał opuścić Atletico Madryt podczas letniego okienka, ale nie zrobił tego (nie pozwolono mu na to) z powodu zakazu transferowego dla klubu i braku możliwości pozyskania jego następcy. Po tym, gdy Simeone miałby odejść z Atletico w 2018 roku, zapewne także Francuz dostałby zgodę na odejście. Tymczasem fakt, że Argentyńczyk zostanie w Madrycie, powoduje, że “Atleti” wciąż chce być silne i Griezmann może mieć problem z uzyskaniem zgody na transfer. Dodatkowo reprezentant Francji wiele zawdzięcza Simeone i tak po prostu go nie zostawi na placu boju..

LVBet-rejestracja

Poprzedni artykułWisła Kraków pozyskała nowego zawodnika. Marko Kolar podbije polskie stadiony?
Następny artykułLegia pozbyła się transferowej wpadki