Diego Alves wrócił do Brazylii

0

Diego Alves po 10 latach gry w hiszpańskiej lidze zdecydował się na powrót do ojczyzny. Reprezentant Brazylii podpisał kontrakt z Flamengo Rio de Janeiro.

32-latek pierwsze kroki w futbolu stawiał w młodzieżowych drużynach Atletico Mineiro. Diego Alves po kilku latach przebił się do pierwszej drużyny, w której dobrymi występami zasłużył sobie na zagraniczny, europejski transfer. Bramkarz w 2007 roku za 2,5 miliona euro przeszedł do UD Almeria.

Brazylijczyk w Andaluzji spędził cztery sezony, a następnie został zawodnikiem Valencia CF. Diego Alves udanie zaaklimatyzował się w tym zespole i z miejsca stał się jego bardzo ważnym punktem. 32-letni zawodnik podczas sześciu lat gry w Walencji zdołał rozegrać 176 meczów, w których aż 51 razy zachował czyste konto. Warto również odnotować, że Alves był uważany za specjalistę od rzutów karnych i podczas swojej hiszpańskiej przygody obronił ich 24.

Transakcja ze Szczęsnym w tle

Reprezentant Brazylii w przyszłym sezonie nie będzie występować w Valencia CF. Do tego zespołu przeszedł Neto, który najprawdopodobniej w Juventusie Turyn zrobił miejsce dla naszego rodaka, Wojciecha Szczęsnego. Tymczasem Alves postanowił wrócić do ojczyzny i będzie zawodnikiem Flamengo Rio de Janeiro. Brazylijski klub zrobił świetny interes, bowiem według informacji portalu “Transfermarkt” zapłacił za nowego bramkarza zaledwie 300 tysięcy euro. Diego Alves podpisał trzy i pół letni kontrakt z Flamengo.

Poprzedni artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 194
Następny artykułLucas Leiva przechodzi testy medyczne w Rzymie