Didier Deschamps z nową umową

0

Didier Deschamps podpisał nową umowę, dzięki której pozostanie na stanowisku trenera reprezentacji Francji o dwa lata dłużej, czyli do 2020 roku.

Były wyśmienity pomocnik współpracuje z reprezentacją “Trójkolorowych” od 2012 roku. Jego poprzednia umowa obowiązywała do zakończenia mistrzostw świata w Rosji, ale Francuska Federacja Piłkarska zdecydowała się na jej przedłużenie. Nowy kontrakt 49-latka zapewnia mu stanowisko do 2020 roku.

Didier Deschamps prowadził kadrę Francji w dwóch wielkich turniejach – w mistrzostwach świata w 2014 roku dotarł z nią do ćwierćfinału, gdzie uległ Niemcom, a dwa lata później “Trójkolorowi” organizowali mistrzostwa Europy. Gospodarze nie wywiązali się z roli faworyta turnieju i w jego finale bardzo niespodziewanie ulegli Portugalii.

Czy na mundialu w Rosji Francuzi w końcu sięgną po złoto? W eliminacjach wicemistrzowie Europy radzili sobie nieźle i w ostatecznych rozrachunku wyprzedzili Szwedów o cztery punkty. Pod wodzą aktualnego selekcjonera reprezentacja Francji przegrała raptem pięć spotkań o stawkę, a Deschamps może pochwalić się lepszymi liczbami niż chociażby Raymond Domenech.

Nowa umowa byłego szkoleniowca AS Monaco czy Juventusu oznacza, że może on poprowadzić drużynę także w mistrzostwach Europy w 2020 roku. Jeżeli jednak “Trójkolorowi” zawiodą na przyszłorocznym mundialu, Francuska Federacja Piłkarska szybko może wycofać się ze swej decyzji.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LV Bet - nawet 1.000 złotych bonusu

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułLiga Typerów Gol.pl: 4 kolejka – środa
Następny artykułKomitet Obrony Typów #1