Derrick Luckassen na pięć lat w PSV Eindhoven

0

PSV Eindhoven zdecydowało się na pozyskanie młodzieżowego reprezentanta Holandii, który dotychczas występował w drużynie ich ligowego rywala – AZ Alkmaar. Derrick Luckassen, bo o nim mowa, z nowym klubem podpisał pięcioletni kontrakt.

22-latek od najmłodszych lat był związany z klubami z Amsterdamu. Najpierw występował w FC Amstelland, a następnie przeniósł się do akademii AFC Youth. Tam zauważyli go przedstawiciele drużyny z Alkmaar, którzy skusili go na transfer do swoich młodzieżowych drużyn. Derrick Luckassen w pierwszym zespole AZ Alkmaar zadebiutował w 2014 roku i od tego czasu rozegrał w niej 97 spotkań, zdobył osiem bramek oraz zanotował jedną asystę.

Po 10 latach spędzonych nad Kanałem Północnoholenderskim nadszedł czas na zmianę otoczenia. Luckassen zdecydował się na przenosiny do PSV Eindhoven. 22-letni zawodnik, który najlepiej czuje się na pozycji środkowego obrońcy, z drużyną prowadzoną przez Philippa Cocu podpisał pięcioletni kontrakt. Jak informuje portal “Transfermarkt”, włodarze klubu z Eindhoven na konto AZ musieli przelać pięć milionów euro.

Luckassen przyznał, iż miał propozycje z innych klubów, ale zdecydował się wybrać PSV Eindhoven:

– Jestem bardzo dumny, że będę mógł grać dla PSV. Miałem propozycje z kilku innych zespołów, ale uznałem, że w tym klubie będę czuł się najlepiej. Jestem szybki i silny, ale to nie wystarczy. Muszę ciężko pracować, aby otrzymać możliwość regularnych występów.

Poprzedni artykułVitinho wypożyczony do FC Barcelona
Następny artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 190