Denis Czeryszew na celowniku organizacji antydopingowej

0
Denis Czeryszew doping

Denis Czeryszew, strzelec czterech bramek dla Rosji podczas tegorocznego mundialu, jest podejrzany o stosowanie dopingu. Grozi mu dyskwalifikacja.

27-latek, który jest wypożyczony z Valencii do Villarrealu, padł ofiarą podejrzeń po tym, jak jego ojciec przyznał, że jego syn stosował leczenie hormonem wzrostu (HGH). BBC Sport, które jako pierwsze podało tę informację, skonsultowało się ze Światową Agencją Antydopingową, która miała potwierdzić, że sprawa jest rozpatrywana przez odpowiednie organy na Półwyspie Iberyjskim.

Ojciec Czeryszewa powiedział później, że jego słowa przed mundialem w Rosji zostały źle zinterpretowane przez dziennikarza przeprowadzającego wywiad. Przypomnijmy, że rosyjski piłkarz rozegrał podczas turnieju pięć spotkań w barwach gospodarzy i był wiodącą postacią w drużynie, która odpadła dopiero w ćwierćfinale, a po drodze pokonała między innymi Hiszpanię.

Stosowanie HGH bez zezwolenia i medycznego uzasadnienia jest oczywiście zakazane i może prowadzić do czteroletniego zakazu gry zawodowo w piłkę nożną.

Sam zainteresowany odniósł się do sprawy. Jego słowa przytaczał rosyjski dziennik sportowy Sport-Express: Po mojej stronie wszystko było uczciwe i myślę, że nie będzie problemu. Myślę, że lepiej zostawmy tę sprawę w rękach medyków, którzy zrobili wszystko dobrze.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykuł“To był naprawdę trudny moment w moim życiu” – David Silva o problemach zdrowotnych syna
Następny artykułNeymar ma trafić do Realu Madryt latem 2019 roku