De Burgos Bengoetxea zawieszony na miesiąc

0
Ronaldo De Burgos Bengoetxea

Sędzia prowadzący pierwsze spotkanie Superpucharu Hiszpanii w najbliższym czasie nie pojawi się na murawie. Ricardo De Burgos Bengoetxea został zawieszony na miesiąc.

W pierwszym spotkaniu Realu z Barceloną nie brakowało emocji, niestety również tych złych. Arbiter spotkania, Ricardo De Burgos Bengoetxea był daleki od najwyższej formy i popełnił trzy kardynalne błędy. Nieprawidłowy rzut karny zamiast upomnienia Luisa Suareza za próbę wymuszenia jedenastki, nieuznanie prawidłowej bramki Cristiano Ronaldo, a później niesłuszne wyrzucenie Portugalczyka z boiska – te pomyłki na tyle zdenerwowały gwiazdora Realu, że ten odepchnął sędziego.

Obaj Panowie popełnili błędy, za co w najbliższym czasie odpokutują. Jak pisaliśmy już wcześniej, skrzydłowy Realu odpocznie przez pięć najbliższych spotkań. Włodarze “Królewskich” odwoływali się jeszcze od drugiego żółtego kartonika obejrzanego przez Ronaldo, ale komisja ligi podtrzymała decyzję sędziego i Portugalczyka nie obejrzymy w środowym rewanżu z Barceloną.

Miesiąc wakacji

Podobna kara czeka arbitra emocjonującego pojedynku. Ricardo de Burgos Bengoetxea przez najbliższy miesiąc nie poprowadzi żadnego spotkania. W takim wypadku Bask opuści trzy pierwsze kolejki ligi hiszpańskiej, mimo tego, że był już oficjalnie wyznaczony do bycia rozjemcą meczu Valencii z Las Palmas.

Hiszpańskie media informują, że ukarany może zostać także Zinedine Zidane. Francuski trener Realu na pomeczowej konferencji nie krył niezadowolenia z powodu wyrzucenia Cristiano Ronaldo z boiska.

Poprzedni artykułCarlos Bacca wypożyczony do Villarrealu
Następny artykułKevin-Prince Boateng rozwiązał kontrakt z Las Palmas