Dawid Plizga i inni. Kolejne wzmocnienia GKS-u Katowice

0

Dawid Plizga będzie zawodnikiem GKS-u Katowice. Reprezentant Polski do śląskiego klubu wrócił po 13 latach przerwy. GKS dokonał także kilku innych transferów.

GKS Katowice to klub, który praktycznie w każdym sezonie zamierza walczyć o awans na najwyższy poziom rozgrywkowy. Wprawdzie aspiracje są wysokie, pozyskiwani zawodnicy posiadają bogate CV, to jednak wciąż brakuje czegoś, aby wywalczyć miejsce premiowane przepustką do ekstraklasy.

Przed nadchodzącym sezonem w popularnej “GieKSie” doszło do zmiany na stanowisku trenera. Nowym szkoleniowcem został znany z pracy w innych śląskich klubach Piotr Mandrysz.

W katowickim zespole doszło także do małej rewolucji kadrowej. Skład GKS-u zasiliło sześciu zawodników, z czego kilku z nich ma doświadczenie z gry w Ekstraklasie. Najgłośniejszym transferem jest bez wątpienia zakontraktowanie Dawida Plizgi. Zawodnik, który ma za sobą grę w reprezentacji Polski oraz rozegrał 223 mecze w ekstraklasie, z GKS-em Katowice podpisał roczny kontrakt z możliwością przedłużenia go o kolejne 12 miesięcy. 31-letni pomocnik po raz drugi w karierze będzie grał w GKS-ie. Po raz pierwszy miało to miejsce w latach 2004-2005.

Plizga w przeszłości miał już okazję współpracować z obecnym szkoleniowcem GKS-u, Piotrem Mandryszem. 54-letni trener do Katowic ściągnął także innych zawodników, których zna z poprzednich klubów. W stolicy Górnego Śląska będą występować również Wojciech Kędziora oraz Mateusz Mączyński. Ten pierwszy ostatnio reprezentował barwy Bruk-Bet Termaliki Nieciecza, a Mączyński grał nieopodal Katowic, w GKS-ie Tychy.

To nie koniec letnich wzmocnień katowickiego GKS-u. W przyszłym sezonie w barwach tego zespołu będą występować także Tomasz Mokwa, Lukas Klemenz i Tomasz Midzierski.

Poprzedni artykułJames wypożyczony do Bayernu!
Następny artykułOficjalnie: Dawid Kownacki piłkarzem Sampdorii!