Dawid Kort na dłużej w Pogoni Szczecin

0

Dawid Kort przedłużył umowę z Pogonią Szczecin. Aktualna umowa wychowanka tego klubu obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku.

Dawid Kort od początku piłkarskiej kariery jest związany z Pogonią Szczecin. Zawodnik przeszedł przez wszystkie juniorskie szczeble tego klubu, a także zanotował w nim debiut w seniorskim futbolu. Wprawdzie ofensywny pomocnik był dwa razy wypożyczany – do Floty Świnoujście i do Bytovii Bytów, to jednak nigdy nie zdecydował się definitywnie zmienić barw.

22-latek szczególnie się rozwinął w poprzednim sezonie. Chociaż Kort na początku występował w III-ligowych rezerwach, to skorzystał na poważnej kontuzji Rafała Murawskiego i wskoczył do pierwszego zespołu. Pomocnik łącznie w LOTTO Ekstraklasie rozegrał 24 mecze, w których sześć razy wpisał się na listę strzelców.

Kort stał się ważnym ogniwem Pogoni Szczecin, dlatego nie dziwi fakt, że zdecydowano się z nim przedłużyć kontrakt. 22-latek podpisał czteroletnią umowę, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku.

Wychowanek szczecińskiego klubu nie ukrywa radości z powodu takiego rozwoju sytuacji i zapewnia, że chce wypełnić całą umowę:

– Jeśli wypełnię ten kontrakt, to będę w Pogoni 20 lat. To też fajna sprawa. Cieszę się, że władze klubu zaufały mi w takim stopniu. Ja ze swojej strony chcę odpowiadać za grę drużyny, stać się jej ważnym elementem. Bardzo cieszę się, że Pogoń wyszła z inicjatywą nowej umowy.

Poprzedni artykułPech Schuerrle! Poważna kontuzja tuż przed startem Bundesligi
Następny artykułBlaise Matuidi kolejnym transferem Juventusu!