Darko Jevtić wrócił do treningów

0
Darko Jevtic

Darko Jevtić w tym tygodniu wrócił do treningów z drużyną. Zawodnik Lecha Poznań kontuzji nabawił się podczas rewanżowego meczu drugiej rundy eliminacji do Ligi Europy przeciwko FK Haugesund.

Pauza Darko Jevticia trwała prawie przez miesiąc, bowiem szwajcarski zawodnik kontuzji doznał w rozgrywanym 20 lipca meczu, w którym Lech Poznań zmierzył się w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Europy z norweskim FK Haugesund. 24-latek częściowo zerwał więzozrost, co wykluczyło go z treningów piłkarskich i mógł doskonalić się wyłącznie na siłowni. Te treningi miały mu pomóc w szybszym powrocie do formy, o czym poinformował trener przygotowania fizycznego, Martin Mayer:

– Już wtedy rozpoczął indywidualne treningi, żeby jak najszybciej wrócić do formy.

Szwajcar ma już za sobą pierwsze treningi na boisku. Wprawdzie najczęściej pracuje indywidualnie, to jednak niektóre ćwiczenia wykonuje wraz z drużyną:

– Chcemy go powoli wprowadzać do treningów. Może już brać udział w rozgrzewce z zespołem. Poza tym pracuje na rowerku stacjonarnym, a za kilka dni będzie biegać. Przygotowaliśmy kilka ćwiczeń, które mają przyśpieszyć jego powrót do gry.

Kiedy powrót?

Nieznany jest termin powrotu Jevticia do gry, ale według Mayera za dwa tygodnie ma wrócić do treningów z piłką:

– Jeśli wszystko będzie przebiegało bez problemów to być może już za dwa tygodnie będzie mógł kopać piłkę. Trudno to jednak jednoznacznie określić.

Jevtić w niedawno rozpoczętym sezonie wystąpił w czterech meczach eliminacyjnych Ligi Europy, w których zdobył trzy bramki i zanotował jedną asystę.

Poprzedni artykułSokratis – Żaden zawodnik nie jest ważniejszy od klubu
Następny artykułEliminacje Ligi Europy – kto zrobi krok do upragnionego awansu?