Dariusz Mioduski na specjalnej konferencji prasowej tłumaczył, dlaczego podjął decyzję o zwolnieniu z pracy Romeo Jozaka.

Legia Warszawa w sezonie zasadniczym radziła sobie znacznie poniżej oczekiwań, ale gra mistrzów Polski miała odmienić się w grupie mistrzowskiej. Podopieczni Romeo Jozaka nie byli jednak w stanie pokonać Zagłębia Lubin i tym samym nie wykorzystali potknięć Lecha Poznań i Jagiellonii Białystok. Tuż po spotkaniu z “Miedziowymi” Dariusz Mioduski zdecydował się na zwolnienie chorwackiego menedżera, a dziś została zwołana konferencja prasowa, na której sternik Legii tłumaczył powody tego ruchu:

– Wczoraj podjęliśmy decyzję o zwolnieniu trenera Romeo Jozaka. Do końca sezonu funkcję trenera będzie pełnić Dean Klafurić. Z punktu widzenia klubu nie była to łatwa decyzja, ale jesteśmy przekonani, że w tym momencie była optymalna. Czy idealna? Zobaczymy.

– Czy mi się to podoba czy też nie, moim głównym zadaniem jest zarządzanie ryzykiem. Podjąłem taką decyzję, a nie inną. Byłem zmuszony podjąć takie ryzyko i biorę za to pełną odpowiedzialność. Uważam, że możemy wygrać ligę i zdobyć Puchar Polski.

– Największym wyzwaniem jest teraz dla nas stworzenie drużyny. Mamy w klubie rewolucję. Nie tylko w szatni czy sztabie, w każdym aspekcie. Trudno dokonać rewolucji i sięgnąć po mistrzostwo Polski, ale jestem przekonany, że musimy przejść przemianę. Musimy to zrobić szybko, by nie zostać w tyle za rywalami.

Pełny zapis konferencji prasowej Dariusza Mioduskiego znajdziecie tutaj.


Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90