Dariusz Formella wypożyczony do Rakowa Częstochowa

0

Dariusz Formella do końca sezonu będzie bronić barw Rakowa Częstochowa. Zawodnik Lecha Poznań został wypożyczony do tego klubu na pół roku – młody pomocnik będzie chciał się odbudować na zapleczu LOTTO Ekstraklasy.

Raków Częstochowa jest beniaminkiem na poziomie Nice 1 Ligi, ale nie przeszkadza to tej drużynie bić się o najwyższe cele. Drużyna z województwa śląskiego jak dotychczas jest czarnym koniem rozgrywek, a w tabeli ustępuje wyłącznie Chojniczance Chojnice. Raków Częstochowa jest wymieniamy wśród najpoważniejszych kandydatów do awansu do LOTTO Ekstraklasy i wszystko wskazuje, że także w siedzibie klubu głośno się o tym mówi.

Wysokie aspiracje Rakowa potwierdzają jego transfery. W czwartek oficjalnie zaprezentowano Dariusza Formellę, który ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w Pogoni Szczecin. 22-letni skrzydłowy ma za sobą przeciętny okres – w barwach popularnej “Dumy Pomorza” rozegrał 18 spotkań, w których zdobył dwie bramki i zanotował jedną asystę. Piłkarz Lecha Poznań zdecydowanie lepiej radził sobie na wypożyczeniu w Arce Gdynia, w której w 39 meczach 10 razy wpisał się na listę strzelców i zaliczył dziewięć kluczowych podań.

Lech Poznań wciąż wiąże z tym zawodnikiem nadzieje, dlatego tylko go wypożyczył do końca sezonu. Raków Częstochowa ma jednak prawo pierwokupu po zakończeniu trwania obecnej umowy pomiędzy oboma klubami.

Formella na przenosiny do Częstochowy zdecydował się ze względu na fakt, iż działacze tego klubu byli zdeterminowani, aby mieć go u siebie:

– Na pewno o moim transferze do Rakowa zdecydowała determinacja, jaką wykazał się klub. Rozmawiałem również z Mateuszem Lisem, który na pewno pomógł mi w podjęciu decyzji. Widzę, że w Częstochowie jest ciekawy długofalowy projekt, a to też było bardzo ważne.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułNiewypał transferowy Interu Mediolan znalazł nowy klub
Następny artykułAriel Borysiuk zostanie graczem Lechii Gdańsk