Daisuke Matsui wróci do Polski? Wkrótce testy medyczne w Odrze Opole

0

Wkrótce możemy być świadkami głośnego powrotu na polskie boiska. Występujący niegdyś w Lechii Gdańsk Daisuke Matsui, jest blisko podpisania kontraktu z beniaminkiem Nice 1 Ligi – Odrą Opole.

Daisuke Matsui w 2013 roku dołączył do Lechii Gdańsk i z miejsca stał się ważnym ogniwem drużyny z Trójmiasta, a także jedną z gwiazd najwyższego szczebla rozgrywkowego w Polsce. Były reprezentant Japonii w naszej ojczyźnie spędził wyłącznie pół sezonu. Matsui na koncie zapisał 18 występów, w których strzelił cztery bramki i zanotował dwie asysty. Następnie lewy pomocnik zdecydował się na powrót do Japonii, gdzie od 2014 roku broni barw klubu Jubilo Iwata.

Wszystko wskazuje, że Matsui zdecydował się kolejny epizod w Polsce. Jako pierwsza taką informację podała Natalia Grębowicz, czyli życiowa partnerka polskiego bramkarza Krzysztofa Kamińskiego, który jest klubowym kolegą Japończyka.

Zaledwie kilka minut dłużej musieliśmy poczekać na oficjalny komunikat Odry Opole. Poinformowano, że Matsui w przyszłym tygodniu przyleci do Polski i przejdzie testy medyczne przed transferem.

W mediach sytuację z transferem byłego Japończyka porównano do testów sportowych Freddy'ego Adu w Sandecji Nowy Sącz. Trener Odry, Mirosław Smyła, przyznał, że w tym przypadku nic nie działo się za jego plecami:

– No właśnie dowiedziałem się z Facebooka, że na testy przyjeżdża do nas jakiś Japończyk… Nie, żartuję oczywiście. U nas takich rzeczy nie ma, by wciskano piłkarzy bez zgody trenera. Rozmawialiśmy o Daisuke już wcześniej, myślałem, że ten temat upadł, ale okazało się, że nie do końca. Jest szansa go sprawdzić, chce u nas grać, więc go sprawdzimy.

Odra Opole jest beniaminkiem Nice 1 Ligi. Zespół z województwa opolskiego zanotował wyśmienitą inaugurację i w pierwszej kolejce pokonał Górnik Łęczna 3:0.

Poprzedni artykułGdzie przygotowywać się do sezonu? Tam, gdzie dobrze płacą!
Następny artykułJurgen Klopp – Barcelona może zapomnieć o Philippe Coutinho