Czy Dani Ceballos w końcu dostanie szansę?

0

W trwającym sezonie Dani Ceballos nie dostaje zbyt wielu szans od Zinedine'a Zidane'a. Czy fenomenalny występ w młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii to zmieni?

W obecnych rozgrywkach 21-letni Hiszpan zgromadził raptem 284 minuty w 9 występach w białej koszulce. Sytuacji utalentowanego pomocnika nie zmienił nawet mecz z Deportivo Alaves, kiedy to “Królewscy” wygrali 2:1 po jego dwóch trafieniach. Czy przerwa na reprezentacje będzie momentem przełomowym dla byłego gracza Betisu? We wtorek młodzieżowa reprezentacja Hiszpanii wygrała ze Słowacją 5:1, a Dani Ceballos rozegrał prawdziwy koncert, podczas którego trzy razy wpisał się na listę strzelców.

Wydaje się, że francuski menedżer Realu musi w końcu dostrzec wielki potencjał drzemiący w pomocniku i niewykluczone, że da mu szansę na grę już podczas sobotniego starcia w derbach Madrytu. Ceballos może skorzystać z kiepskiej kadrowej sytuacji mistrzów Hiszpanii – przypomnijmy, że wciąż kontuzjowany jest Mateo Kovacic, a pod znakiem zapytania stoi występ Isco, który przedwcześnie wrócił ze zgrupowania reprezentacji.

Czy “Królewscy” mimo wielu problemów kadrowych zdołają wygrać na  Wanda Metropolitano z Atletico? Według oferty przygotowanej przez bukmachera Fortuna faworytem tego elektryzującego starcia będą właśnie goście – kurs na ich zwycięstwo wynosi 2,32. Remis wyceniany jest na 3,40, a wygrana graczy Diego Simeone na 3,15.