Czesław Michniewicz dokonał pierwszych powołań

0

Czesław Michniewicz kilkanaście dni temu został wybrany nowym szkoleniowcem reprezentacji Polski do lat 21. Jego podopiecznych już wkrótce czeka pierwszy test w eliminacjach do Mistrzostw Europy w 2019 roku, które odbędą się we Włoszech i San Marino. W związku z tym poznaliśmy zawodników występujących w zagranicznych klubach, którzy otrzymali powołania.

Poprzednim trenerem młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 21 był Marcin Dorna. Ogólnie rzecz biorąc całokształt jego pracy oceniano bardzo pozytywnie, ale jego drużyna zawiodła w ostatnim turnieju. W czerwcu w Polsce odbyły się młodzieżowej mistrzostwa Europy do lat 21. W związku z tym od naszego zespołu oczekiwano dobrego występu, tymczasem Biało-czerwoni z jednym punktem na koncie zmagania zakończyli na fazie grupowej. Po tych zawodach postanowiono zakończyć współpracę z Dorną.

Jego posadę przejął Czesław Michniewicz, który podpisał kontrakt obowiązujący do końca eliminacji do EURO 2019. Pierwszym sprawdzianem zespołu prowadzonego przez tego szkoleniowca będzie starcie z Gruzją, które odbędzie się pierwszego września o godzinie 18 czasu polskiego.

Michniewicz odkrył niektóre karty i powołał ośmiu zawodników na to spotkanie. Są to gracze występujący w zagranicznych zespołach. Wśród nich są między innymi występujący w reprezentacji już wcześniej Krystian Bielik czy Dawid Kownacki. Nie brakuje także debiutantów, którym jest 18-letni Kamil Grabara z Liverpoolu.

Zagraniczne powołania U-21 na mecz eliminacyjny mistrzostw Europy 2019 z Gruzją:

Krystian Bielik (Arsenal Londyn), Paweł Bochniewicz (Udinese), Bartłomiej Drągowski (Fiorentina), Kamil Grabara (Liverpool), Bartosz Kapustka (SC Freiburg), David Kopacz (Borussia Dortmund), Dawid Kownacki (Sampdoria Genua), Oskar Zawada (Karlsruher SC).

Poprzedni artykułPetar Brlek bohaterem głośnego transferu?
Następny artykułThierry Henry – Alexandre Lacazette najlepszy będzie na środku