Cristiano Ronaldo odejdzie z Realu Madryt?

0

W mediach po raz kolejny pojawiają się spekulacje, według których Cristiano Ronaldo odejdzie z Realu Madryt. W związku z tym dziennikarze z całego świata na łamach “ESPN” odpowiedzieli na najbardziej nurtujące pytania.

Jak Real Madryt odnosi się do jego przyszłości?

Wokół Realu Madryt wzrasta konsensus, jakoby działacze tego klubu mieliby się zgodzić na odejście Cristiano Ronaldo już w lecie. Wprawdzie Portugalczyk jest głównym budowniczym sukcesów tego klubu w ostatnich latach, ale gdy zespół jest w kiepskiej formie, to on nie potrafi im dać impulsu do walki. Florentino Perez wydaje się być zdeterminowany w tym, aby Ronaldo nie otrzymał podwyżki. Nawet fani popularnych “Królewskich” będą w stanie zrozumieć jego odejście, szczególnie jeśli obecny sezon zakończy się kiepskim wynikiem, a jak dotychczas wszystko idzie w tym kierunku.

Czy Manchester United chciałoby go u siebie z powrotem?

Nie. W United potrzebują więcej przebłysków, a przybycie Ronaldo tylko zatrzymałoby rozwój młodych zawodników. Co więcej, trudno się spodziewać, że zawodnik tego formatu byłby w stanie zaakceptować sytuację, w której drużyna nie jest budowana głównie na nim. Zatrudnienie Ronaldo byłoby po prostu krokiem wstecz, a spore pieniądze, które musiałyby zostać zainwestowane, powinny zostać wydane na kupno pomocnika, który będzie wsparciem dla Paula Pogby.

Czy inne kluby Premier League są nim zainteresowane?

Ronaldo miał więcej niż jedną okazję, aby wrócić do Manchesteru United, ale teraz po prostu nie ma już tego tematu. Poza zespołami ze Stanów Zjednoczonych tylko Chelsea Londyn, Arsenal Londyn i Manchester City byłby w stanie zagwarantować mu chociażby połowę pensji, którą ma w Madrycie. W wieku 33 lat nie pasuje on do profilu City i Arsenalu, a trudno sobie wyobrazić Romana Abramowicza, który na zawodnika w tym wiek wyda fortunę.

Czy mógłby się udać do innego klubu w Europie? PSG?

W przypadku Ronaldo, który wkrótce skończy 33 lata, dobrym wyborem byłby powrót tam, gdzie to wszystko się zaczęło – do Sportingu Lizbona. Co ważniejsze, Paris Saint-Germain nawet nie jest zainteresowane jego pozyskaniem. Oni już mają Neymara, który jest przyszłym triumfatorem Złotej Piłki. Poza nimi nikt inny nie może sobie pozwolić na zatrudnienie Portugalczyka.

Czy kluby z MLS będą chcieli go pozyskać?

W ostatnim czasie w MLS zapanował trend, który spowodował, iż skupiono się na ściąganiu młodych zawodników, głównie z Ameryki Południowej. Jest to motywowane tym, że tacy gracze, jak Andrea Pirlo czy Steven Gerard nie rozświetlili ligi tak, jak od nich tego oczekiwano, podczas, gdy pozyskanie Miguela Almirona do Atlanta United było ogromnym sukcesem.

Ronaldo jest jednak szczególnym przypadkiem – może pomóc w zwiększeniu frekwencji na stadionach i poprawieniu sfery marketingowej. Dodatkowo będzie wzmocnieniem dla jakiejkolwiek drużyny w MLS. Czy skorzysta z takiej oferty? Na pewno kluby dwa razy nie będą się zastanawiać nad jego zatrudnieniem.

Czy Chiny są realistycznym miejscem lądowania dla Ronaldo?

Wydatki chińskich klubów na zawodników z Europy ostatnio zostało zastopowane. Jest to głównie spowodowane podatkiem, który został nałożony na na takie transakcje. Jednak, gdyby Ronaldo byłby zainteresowany przeniesieniem się do Azji, to bez wątpienia znalazłoby się kilka chętnych klubów na taki ruch. Dla takiego gracza i takiej reklamy warto znaleźć pieniądze.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

PRZEZESPN
Poprzedni artykułBundesliga – wielkie strzelanie w Hoffenheim, debiut Rafała Gikiewicza w niemieckiej ekstraklasie
Następny artykułKariera Jose Mourinho zostanie zdefiniowana po sukcesie lub porażce w United