Coraz więcej chętnych do zorganizowania MŚ 2030

0
MŚ 2030

W czerwcu poznaliśmy gospodarza, a raczej gospodarzy mistrzostw świata w piłce nożnej, które odbędą się w 2026 roku. XXIII mundial zorganizują wspólnie Kanada, Meksyk i Stany Zjednoczone. Będzie to pierwszy turniej, który będzie miał aż trzech gospodarzy. Po raz pierwszy również wystąpi 48 reprezentacji narodowych. Powoli nadchodzi czas wyboru gospodarza MŚ 2030.

Okazuje się, że Kanada, Meksyk i Stany Zjednoczone dały przykład kolejnym. Wspólna kandydatura tych krajów była impulsem dla innych. Okazuje się, że kolejny turniej, ten w 2030 roku również ma szansę mieć kilku gospodarzy. W poniedziałek hiszpański premier Pedro Sanchez zaproponował swojemu marokańskiemu odpowiednikowi – Saadedinowi Al Othmaniemu możliwość złożenia wspólnego wniosku z obu krajów.

Jednak wcześniej MŚ 2030 Hiszpania chciała zorganizować z Portugalią. Jak okazuje się wszystko jest wciąż aktualne. Maroko miałoby po prostu zostać trzecim gospodarzem zmagań. Jak podaje hiszpańska prasa, mimo iż nie potwierdzono tego na oficjalnej konferencji prasowej, to oferta jest bardzo poważna. Maroko od dłuższego czasu zabiega o organizację mundialu. Jednak jak do tej pory starania tego kraju zawsze paliły na panewce. Przedstawicie Afryki składali wnioski przy okazji pięciu poprzednich okazji, w: 1994, 1998, 2006, 2010 i 2026 roku. Wspólna kandydatura z dwoma krajami z Półwyspu Iberyjskiego może w końcu sprawić, że zmagania mistrzostw świata zawitają w końcu do Maroka. Hiszpania bardzo chce zorganizować wielki turniej. Oprócz starań o organizację MŚ 2030, kraj ten stara się o zostanie gospodarzem mistrzostw Europy 2028. 

Zapowiada się ostra walka o organizację MŚ 2030. Latem ubiegłego roku siły połączyły trzy kraje Ameryki Południowej – Argentyna, Urugwaj i Paragwaj i również zgłosiły akces w tej sprawie. Dla rodaków Luisa Suareza i spółki byłaby to świetna okazja do uczczenia setnej rocznicy organizacji tego wielkiego turnieju. Urugwaj był bowiem gospodarzem mistrzostw świata w 1930 roku. Okazuje się, że może pojawić się jeszcze jedna multi kandydatura. Nad złożeniem podobnej oferty zastanawiają się bowiem wspólnie: Anglia, Szkocja, Walia i Irlandia Północna.


Nie zapomnijcie obserwować naszego profilu na Facebooku, a także dołączyć do naszej bukmacherskiej grupy, gdzie wrzucamy wszystkie typy, znajdziecie tam kolejne odcinki serii Ekstraklasa TYPY, La Liga TYPY, Mecze Towarzyskie TYPY, Bundesliga TYPY i innych.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.

Poprzedni artykułLiga Narodów TYPY do meczu Portugalia – Polska
Następny artykułEliminacje ME U21 TYPY do meczu Portugalia – Polska