Coca-Cola oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski

0
coca-cola-pzpn-umowa

W poniedziałek na oficjalnej stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej pojawiła się informacja, że została podpisana umowa z Coca-Colą. Firma z siedzibą w Atlancie ma zyskać miano oficjalnego sponsora reprezentacji Polski.

Umowa została podpisana już teraz, a zacznie obowiązywać od 1 sierpnia 2018 roku. Koncern zostanie oficjalnym sponsorem nie tylko piłkarskiej reprezentacji Polski. Ma wspierać także reprezentację Polski do lat 21, reprezentację Polski kobiet, reprezentacje młodzieżowe, a także portal Łączy Nas Piłka. Kontrakt będzie obowiązywać przez dwa lata, do 31 lipca 2020 roku. Coca-Cola dołączyła do takich firm jak Biedronka, Alior Bank, Leroy Merlin, Cinkciarz.pl i Ustronianka, które również posiadają ten status sponsorski. Głównym sponsorem pozostaje firma Lotos.

– Podpisanie umowy sponsoringowej z Coca-Colą jest naturalną konsekwencją wieloletniej strategii budowania silnej marki PZPN i reprezentacji Polski. Cieszymy się, że firma o globalnym zasięgu, która od wielu lat jest partnerem najważniejszych imprez sportowych na świecie, docenia potencjał organizowanych przez nas wydarzeń oraz dostrzega korzyści płynące ze współpracy z federacją oraz naszymi reprezentacjami. – powiedział Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN.

Zadowolenia z parafowania umowy z PZPN nie kryli również przedstawiciele koncernu.

– Cieszymy się z nawiązanej współpracy i jesteśmy przekonani, że przyniesie ona korzyści dla obydwu stron. Partnerstwo z Polskim Związkiem Piłki Nożnej traktujemy jako strategiczne biznesowo na kolejne lata. To dla nas ogromne wyróżnienie i jesteśmy dumni z tego, że będziemy mogli wspierać drużynę uwielbianą przez Polaków. – komentuje Stoyan Ivanov, Country Manager Coca-Cola Poland Services.

Dobra postawa naszej reprezentacji przynosi nie tylko korzyści estetyczne. To już kolejna umowa sponsorska podpisana przez PZPN w ostatnim czasie. Ważne jest też to, że korzystają z tego nie tylko piłkarze kadry Adama Nawałki, ale też reprezentacji młodzieżowej czy kadra pań.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułAS Monaco sięgnęło po 16-latka z Genui
Następny artykułRoman Bezjak zostanie graczem Jagiellonii