Co się odwlecze, to nie uciecze. Jan Urban zwolniony ze Śląska Wrocław

0
Jan Urban

Po raz pierwszy doniesienia o zwolnieniu Jana Urbana ze Śląska Wrocław pojawiły się w ostatnich dniach 2017 roku. Koniec końców wtedy do tego nie doszło, ale działacze ponownie zdecydowali się rozważać ten ruch. Tym razem jednak postanowiono podjąć decyzję o ostatecznym zakończeniu współpracy z Urbanem.

Śląsk Wrocław w tym sezonie gra poniżej oczekiwań – przed rozpoczęciem rozgrywek kadra została wzmocniona zawodnikami, którzy mieli realnie podwyższyć poziom zespołu. Czy tak się stało, tego nie wiemy, ale 10. miejsce w tabeli LOTTO Ekstraklasy na pewno nie jest zadowalającym wynikiem.

Włodarze klubu za kiepskie wyniki obwinili trenera Jana Urbana, który z tego powodu pożegnał się z tą posadą. 55-latek w klubie ze stolicy Dolnego Śląska pracował od piątego stycznia 2017 roku i poprowadził drużynę w 55 spotkaniach.

Jego następcą zostanie Tadeusz Pawłowski, który ze Śląskiem Wrocław podpisał 2,5-letni kontrakt. Dla tego szkoleniowca będzie to druga przygoda z tym klubem – był on szkoleniowcem wrocławian w latach 2014-2015, a w sezonie 2014/2015 poprowadził zespół do czwartego miejsca w LOTTO Ekstraklasie.

Nie jest to jedyna zmiana, do której doszło w Śląsku Wrocław. Za sprawą oficjalnego oświadczenia poinformowano, że z funkcji dyrektora sportowego zrezygnował Adam Matysek. Jego następcą zostanie Dariusz Sztylka, który w przeszłości był zawodnikiem Śląska, a w ostatnim czasie prowadził zespół do lat 19.

Pawłowski pierwszy mecz podczas drugiej trenerskiej przygody w Śląsku Wrocław zanotuje 25 lutego. Wtedy wrocławianie na własnym stadionie zmierzą się z Górnikiem Zabrze. Bukmacher Fortuna na wygraną gospodarzy oferuje kurs @ 2.45.


Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykułMarzenie, realizm, dzika karta. Kto może zastąpić Michaela Carricka w Manchesterze United?
Następny artykułPorady do Fantasy Premier League: Jak przygotować się do finiszu sezonu?