Cios w niemiecką defensywę. Jonathan Tah nie zagra na Euro U-21

0
Jonathan Tah

Kontuzja pachwiny nie pozwoli Jonathanowi Tahowi na występ w Mistrzostwach Europy do lat 21. Jeden z kluczowych zawodników reprezentacji Niemiec opuścił już Wieliczkę, gdzie cała drużyna przygotowuje się do nadchodzącej imprezy.

Nasi zachodni sąsiedzi są jednymi z faworytów do zwycięstwa w całym turnieju. W ich składzie nie brakuje zawodników z solidnych europejskich klubów. Jednym z nich jest Jonathan Tah, który na co dzień występuje w Bayerze Leverkusen. Kariera 21-letniego stopera rozwija się w zartownym tempie. Tah rozegrał już w Bundeslidze 64 mecze. Pod wrażeniem jego umiejętności jest m.in. Joachim Loew, który powoli wprowadza młodego zawodnika do pierwszej reprezentacji.

W najbliższym czasie Tah miał być jednak ważną częścią bloku defensywnego reprezentacji młodzieżowej. Stefan Kuntz powołał go na Mistrzostwa Europy do lat 21, które odbędzie się w Polsce w dniach 16-30 czerwca.

Niemcy trafili do grupy C, gdzie ich rywalami będą Czesi, Duńczycy i Włosi. Pierwszy mecz rozegrają 18 czerwca. Lekarze reprezentacji Niemiec uznali, że nie ma szans na to, by Jonathan Tah doszedł do pełni zdrowia w tak krótkim czasie. Konieczna więc była roszada w składzie reprezentacji. Miejsce kontuzjowanego obrońcy zajmie Waldemar Anton z Hannoveru 96.

Co ciekawe, 20-letni Anton przyszedł na świat w Uzbekistanie. Posiada podwójne obywatelstwo, ale zdecydował się na grę dla reprezentacji Niemiec. W tym sezonie rozegrał 31 spotkań w 2. Bundeslidze. Zaufanie trenera klubowego nie przełożyło się na zainteresowanie ze strony Stefana Kuntza. Trener niemieckiej młodzieżówki do tej pory nie widział miejsca w składzie dla klubowego kolegi Artura Sobiecha. Do tej pory Anton rozegrał tylko jedno spotkanie w reprezentacji do lat 21.

Poprzedni artykułMichał Nalepa zasilił szeregi Lechii Gdańsk
Następny artykułRewolucja Koemana trwa – podsumowanie roku pracy