Jerzy Brzęczek

Kto poprowadzi drużynę Wisły Płock w zbliżającym się wielkimi krokami sezonie LOTTO Ekstraklasy? “Nafciarze” podobno rozpoczęli już rozmowy z jednym kandydatem na to stanowisko.

Dosyć niespodziewanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski, który zastąpił Adama Nawałkę, został Jerzy Brzęczek. 47-latek kilka dni przed startem sezonu LOTTO Ekstraklasy rozstał się więc z drużyną Wisły Płock, z którą w minionych rozgrywkach zajął piąte miejsce. Włodarze “Nafciarzy” rozpoczęli poszukiwania następcy Brzęczka, a ich faworytem do objęcia tej roli ma być podobno Maciej Bartoszek.

– Nie chcę wypowiadać się w tej sprawie. Jest za wcześnie, by o czymkolwiek rozmawiać. Wiadomo, że w tym zawodzie czeka się na odejście kogoś innego, by zająć jego miejsce. Czekam na rozwój sytuacji w lidze – powiedział sam zainteresowany.

Maciej Bartoszek to najlepszy trener sezonu 2016/17, w którym zajął piąte miejsce z Koroną Kielce. Po zmianach właścicielskich w ekipie “Żółto-Czerwonych” 41-latek został jednak zmuszony do odejścia i po dłuższej przerwie związał się z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. W małym klubie Bartoszek nie zdołał potwierdzić sporego potencjału, który w nim drzemie i po kilku porażkach na początku rundy wiosennej został zwolniony. Były menedżer między innymi Zawiszy Bydgoszcz na razie studzi emocje, ale dziennikarze portalu “Sportowe Fakty” informują, że ten rozpoczął już negocjacje z przedstawicielami Wisły Płock.


Kto sięgnie po Puchar Świata? Bukmacher LvBet jako faworyta meczu finałowego wskazuje Francuzów, których wygrana wyceniana jest na 1,98. Kurs na zwycięstwo Chorwatów to 4,25, a na remis w regulaminowym czasie gry 3,30.

Odbierz 20 PLN bez depozytu!

LvBet bonus 20 zł